Орендував у "мертвих душ" землю: адвоката з Рівного підозрюють у шахрайстві

Адвоката з Рівного підозрюють у шахрайстві. 

Про це повідомляють у Офісі генпрокурора. 

За даними слідства, підозрюваний розробив шахрайську схему заволодіння землею у Малинській територіальній громаді на Житомирщині. Він придбав корпоративні права одного з приватних підприємств регіону та, ставши одноосібним його власником, призначив себе директором. У такий спосіб отримав розпорядчі повноваження.

У 2021 році адвокат виготовив та підписав від імені колишнього директора підприємства понад 100 договорів оренди земельних ділянок терміном на 45 років. Загальна площа земель складає 315 га, вартість – понад 12 млн грн.

Чоловік датував договори 2004-2017 роками і підробив підписи власників землі. Їх значна частина на час вчинення злочину померли. На підставі підроблених документів провів державну реєстрацію договорів та незаконно зареєстрував за товариством право оренди на землю.

У подальшому легалізував свої дії, передавши її в суборенду іншому товариству з метою одержання прибутку.

Унаслідок незаконної оборудки громаду та майже пів сотні спадкоємців позбавлено права законного користування належними їм земельними ділянками.

Чоловіку повідомили про підозру у шахрайстві, легалізації (відмивання) майна, здобутого злочинним шляхом, зловживанні повноваженнями та службове підроблення (ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366 КК України).

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Також накладення арешту на його майно – автомобіль, приватний будинок та корпоративні права підприємства.

Читайте також