Рівне Медіа

Організатору та трьом виконавцям, які налагодили бурштиновий бізнес на Рівненщині, повідомили про підозру

Вручили повідомлення про підозру слідчі слідчого управління поліції області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області та оперативного супроводу оперативників управління стратегічних розслідувань в Рівненській області вчора, 11 червня.

Нагадаємо, першого травня правоохоронці викрили групу осіб, які налагодили злочинну «схему» зі здійснення скупки, обробки та експорту каміння бурштину-сирцю та провели обшуки за місцем проживання фігурантів та в їх автомобілях.

До складу групи входило чотири мешканці Сарненського району, кожний з яких відповідав за свій напрям діяльності. Організатор контролював діяльність угруповання та розподіляв кошти, отримані від підпільного бізнесу, інші учасники підшукували клієнтів для оптової реалізації каміння, займалися скупкою бурштину-сирцю, організовували обробку каміння, відповідали за його зберігання та подальший збут.

Так званий «офіс» знаходився у гаражі на території господарства, що належить одному з учасників угруповання. Аби не потрапити у поле зору поліцейських, вони працювали у закритому режимі.

Фігурантам слідчі інкримінують ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину організованою групою) та ч. 2 ст. 240-1 (Незаконні збут, придбання, передача, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України.

Також вчора, у рамках кримінального провадження, слідчі слідчого управління спільно з працівниками УСР та за процесуального керівництва прокуратури провели санкціонований обшук за місцем проживання у одного із фігурантів справи. В ході обшуків поліцейські вилучили майже 100 кілограм «сонячного» каміння. Орієнтовна вартість вилученого склала 1 млн. 700 тис. грн.

Відділ комунікації поліції Рівненської області

 

Читати також