Рівне Медіа

Освітяни Рівненщини вчилися працювати з дітьми з порушеннями зору

Щоб поглибити знання та покращити навички роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, вчителі та асистенти, що працюють з  дітьми з порушеннями зору, області  взяли участь в майстер-класі від керівника ресурсного центру національного університету «Львівська політехніка», голови ГО «Українська спілка інвалідів» Оксани Потимко. Захід відбувся 26 листопада в приміщенні Рівненського обласного музично-драматичного театру.

- З учасниками семінару поспілкувалася мама незрячого 9-річного Іванка Ольга Одейчук, яка розповіла про навчання сина. Попри свою особливість хлопчик успішно вчиться та навіть взяв участь в районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вчитись Іванку допомагає його мама, яка працює тифлопедагогом та асистентом вчителя в Березнівському НВК, де навчається хлопчик. «Якщо форму навчання обирають батьки, то і відповідальність за це навчання несуть батьки, - розповіла Ольга Одейчук. - Для хорошого результату має бути тісний взаємов’язок між вчителем, асистентом та батьками.

Оксана Потимко розповіла освітянам про основні прийоми роботи та поводження з незрячими дітьми.  «Дитина з особливими освітніми потребами може бути навіть успішнішою за інших, треба їй тільки в цьому трішки допомогти», - звернулась до учасників майстер-класу пані Оксана. Освітянам продемонстрували обладнання для людей з порушеннями зору: друкарську машинку шрифтом Брайля, DAISY плеєр, магнітний конструктор, а також роботу комп’ютерної програми для незрячих.

Освітяни намагалися відчути те, що відчувають незрячі, спробувавши розпізнати на дотик малюнки та букви, а також порівняли звичайний мультик з мультиком з аудіодискрипцією.

Про  всеукраїнський тур нового інклюзивного мистецького проекту «Казка на білих лапах» за участі вокальної формації «Піккардійська Терція» розповіли її  солісти Ярослав Нудик та Андрій Капраль. В проекті візьмуть участь незрячі діти зі всієї України, серед яких Іван Одейчук з Березного.

Пресслужба управління освіти і науки

Рівненської ОДА

 

 

Читати також