Паліїв штрафують: відомо, скільки пожеж в екосистемах Рівненщини сталося з початку року

Державна екологічна інспекція Поліського округу наклала майже 150 тис. грн. штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах Рівненської та Житомирської областей.

Щороку під час пожежонебезпечного періоду екоінспекція Поліського округу посилює заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам у лісових масивах, на торфовищах, спричинених випалюванням сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів у населених пунктах і на землях сільськогосподарського призначення.

На території Рівненщини згідно з довідкою ГУ ДСНС України в Рівненській області зафіксовано 194 випадки пожеж в екосистемах, із яких:

  • на більше як 67 га відбулося загоряння сухостою та сміття;
  • понад 1,5 га охопили лісові пожежі.

За вказаний період державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу на території Рівненської області виявили 31 порушення вимог пожежної безпеки. На порушників природоохоронного законодавства складено 25 протоколів за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 38 тис. грн.

6 протоколів складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо), сума накладених штрафів – понад 18 тис. грн.

Із початку року на території Житомирщини згідно з даними ГУ ДСНС України в Житомирській області (станом на 22.05.2024) зафіксовано 349 випадків пожеж в екосистемах на площі понад 278 га, із яких:

  • понад 14 га - пожежі в лісових масивах;
  • 7,2 га - займання на торфополях;
  • понад 256,72 га - площі, що вигоріли внаслідок спалювання сухої трави, чагарників і сміття.

Фахівці інспекції на території Житомирської області з початку року виявили 53 порушення вимог пожежної безпеки.

На порушників природоохоронного законодавства складено 50 протоколів за ст. 77 КУпАП (Порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 82 тис. грн.

3 протоколи складено за ст. 77-1 КУпАП (Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, тощо), сума накладених штрафів – понад 9 тис. грн.

Загальна сума штрафів, накладених за порушення вимог пожежної безпеки в екосистемах на території Рівненської та Житомирської областей, склала майже 150 тис. грн.

Читайте також