Чоловік, який підпалив редакцію, близько половини життя провів у в'язниці, пише "Четверта влада".
Йому знову довелось побувати в тому ж приміщенні. Тепер прикутим до поліцейського.
– Чи можна у вас сьогодні провести слідчий експеримент з підпалювачем? – поліцейський.
– Можна. Скільки часу це займе? – головний редактор «Четвертої влади».
– Десь годину.
– Добре.
Орієнтовно 16.20.
– Хазяїн! Хазяїн! – внизу хтось відчинив двері і гукає в редакцію.
Спускаюсь сходами. З вікна бачу поліцейський кросовер і темне легкове авто. Групу людей, серед яких цивільні і поліцейські.
Чоловік, що гукав – слідчий. Показує посвідчення. Питаю, що потрібно. Каже надати письмовий дозвіл, що можна на території провести слідчий експеримент.
Без проблем.
Прошу дітей, щоб не крутились поруч.
47-річного підпалювача, ростом десь під 170 сантиметрів, поголеного і на голові, і на обличчі, з карими очима і носом, як і на фотороботі ведуть прикутим кайданками до колишнього беркутівця, тепер поліцейського особливого призначення.
Поруч ще двоє працівників озброєних та в бронежилетах, адвокат підозрюваного, поняті, той, хто фіксує на відеокамеру і ще кілька людей в цивільному.
Зупиняються після того, як зайшли в калітку і він щось розповідає.
Потім йдуть до дверей приміщення, підпалювач помічає, що двері вже інші. Справді інші – старі замінили протипожежними.
Заходять в коридор і кімнату і він все розповідає як і було – помітно, що він тут був, навіть пригадує діалог із свідком, якого помітив на сходах і який його потім впізнав.
Розповідає досить спокійно, без хвилювання, як старанний учень, що відповідає на запитання вчителя. Пригадує подробиці, про які не можна було довідатись зі ЗМІ, які писали про підпал.
Розповідає про суміш бензину і солярки в двох 5-ти літрових пляшках в пакеті. Про одяг із секонд-хенду, який потім викинув, про обстановку в кімнаті, яку побачив, коли зайшов, інші подробиці...
Потім знову вся компанія йде на вулицю. Підпалювач розповідає, як перелазив через паркан і як йому перший раз перешкодив собака. Обурюється, що якби відбіг далі, то здоровий собака міг би його порвати.
Також щиро обурюється, що Вова Большой і Мокрий, які йому дали це завдання, не попередили про вівчарку і казали, що собак немає.
Було ще кілька спроб підпалу, але в приміщенні були люди – завданням було спалити приміщення без людей.
– Цих камер не було? – запитує адвокат підозрюваного, показуючи на низку відеокамер спостереження, коли підпалювача виводять з двору.
– Так. Але тепер вже і відеокамери, і сигналізація, і тривожна кнопка, і ще деякі сюрпризи для бажаючих потикнутись...
За інформацією «Четвертої влади», чоловік відсидів близько 20 років у тюрмах. Перший раз сів у 20-ть. Спочатку за рекет, потім за вбивство.
Вдруге вийшов швидше, зокрема й завдяки так званому «закону Савченко», який зараховував відсидку в СІЗО за 2 роки ув'язнення. Співавтором цього закону був і депутат від Рівного, свободівець Олег Осуховський.
Дві тисячі доларів, які отримали за підпал, з напарником, який його страхував, витратили дуже швидко.
Схоже чоловік так і не навчився правил життя на волі.