Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Parimatch підтримав перше спортивне IPO в Україні

В українському спорті виникла цікава ініціатива: бренд Parimatch підтримав унікальний проект публічного розміщення акцій футбольного клубу.

Нещодавно НК “Верес”, який виступає в Першій лізі України з футболу, заявив про публічне розміщення акцій або IPO - перше в Україні за останні 15 років. Це новий досвід для України, але така практика вже давно існує у провідних чемпіонатах Європи.

Всього у вільний обіг надійдуть 500 000 тис акцій, номінальна вартість кожної становитиме 100 грн. Залучені кошти НК “Верес” інвестує у будівництво власної спортивної бази.

Вихід на IPO супроводжує лідер фінансового ринку - інвесткомпанія Concorde Capital, за  допомогою якої “Верес” прагне залучити 50 млн грн інвестицій дрібних акціонерів, що дозволить клубу стати справжньою "народною командою".

Цю надзвичайну подію в українському футболі підтримав й головний меценат українського спорту бренд Parimatch.

У свою чергу президент народного клубу “Верес” Іван Надєїн подякував Parimatch, Concorde Capital і партнеру клубу “МТБ Банк” за підтримку та висловив надію, що рівненський клуб вже в наступному сезоні гратиме в українській Прем’єр-лізі, і базуватиметься саме у Рівному, де наразі ведеться реконструкція стадіону.

«Запрошуємо вболівальників стати частиною історії, отримати частку у рідному клубу і зробити власний внесок у його розвиток. Ми хочемо, щоб “Верес” став по-справжньому європейським футбольним клубом, а не іграшкою якогось одного власника. З прозорим бюджетом, власною інфраструктурою, сильною дитячою школою, яскравою грою і перемогами, і наша команда впевнено до цього крокує», – підкреслив Іван Надєїн.

За словами представника Parimatch Вадима Місюри, перше в Україні IPO футбольного клубу викликає жвавий інтерес у вболівальників ще до офіційного старту на біржі: 

«Це нова віха в українському спорті. Ми системно підтримуємо відкритість і прозорість в українському спорті. Й  участь в проекті з “Вересом” - це цілком логічний крок програми розвитку інновацій в спортивний  менеджмент країни. Ми підтримаємо проект своїми інформаційними ресурсами й професійною технологічною експертизою, нам цікаво отримати новий та успішний досвід. Ми впевнені, що український спорт повинен бути фінансово успішним й  конвертувати залучені кошти в яскраву гру і нові перемоги».

«Ми бачимо великий потенціал у залученні коштів локальних інвесторів через внутрішні IPO, потрібно лише проторувати цей шлях і відкрити ще один інструмент для українських компаній та приватних інвесторів. Для Concorde Capital це один із пріоритетів, ми хочемо перезапустити вітчизняний фінансовий ринок», – розповів генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа.

«Вперше в історії України акції футбольного клубу публічно розміщуються і доступні для будь-якого покупця на біржі. Ми раді стати учасниками цієї знаменної для вітчизняного фондового ринку події. МТБ БАНК допоможе кожному українцю стати акціонером “Вереса” та зробити цей футбольний клуб справжнім народним надбанням - кожна людина може звернутися до нас і ми купимо на його ім'я пакет акцій. Підтримка розвитку спорту в Україні - один з наших пріоритетів, ми спонсоруємо тенісистів, яхтсменів, гонщиків. І сьогодні ми пишаємося тим, що є партнерами футбольного клубу», - заявив Голова Правління МТБ БАНКу Юрій Кралов.

Звертаємо увагу, що перший спільний захід партнери проведуть 12 квітня, під час якого інвестори та вболівальники у прямому ефірі зможуть зробити заявку на купівлю акцій і стати співвласниками професійного футбольного клубу.

Щоб стати акціонером народного клубу «Верес», потрібно особисто або дистанційно подати паспорт та індивідуальний податковий номер, підписати договори на відкриття брокерського рахунку і рахунку в депозитарії. З детальною інструкцією можна ознайомитися на сайті народного клубу.

Також для придбання акцій можна звертатися в «МТБ Банк» або у Concorde Capital.

Всього передбачено чотири рівні преференцій для акціонерів.

Читати також