Перший випадок в Україні: громада на Рівненщині сплатить майже 3 млн грн за вирубку лісу

На Рівненщині екоінспекція Поліського округу виграла судову справу, яка стала прецедентом у судовій практиці.

Зокрема, йдеться про вирубку лісу на майже 3 мільйони гривень.

Восени 2023 року працівниками Державної екологічної інспекції Поліського округу на території Рокитнівської селищної ради було зафіксовано факт незаконної порубки майже 1 тисячі дерев різних порід, саме лісу, який не надано в користування і який знаходився на землях запасу вказаного органу місцевого самоврядування.

Розмір заподіяної довкіллю шкоди склав 2 911 000 грн.

Осіб порушників, які здійснили незаконну порубку, встановлено не було.

"Частиною 2 статті 107 Лісового кодексу України на органи місцевого самоврядування покладено обов’язок відшкодування шкоди, заподіяної лісу, не наданому в користування, у разі невстановлення осіб, винних у заподіянні шкоди", - зазначив начальник ДЕІ Поліського округу Євгеній Медведовський.

Відшкодування збитків у випадку виявленої Інспекцією незаконної порубки на території Рокитнівської селищної ради стало обов’язком саме Рокитнівської селищної ради. Оскільки селищною радою була проігнорована претензія щодо відшкодування шкоди, Інспекцією був підготовлений позов до Господарського суду Рівненської області.

Не погоджуючись із рішенням суду 1-ї інстанції, який відмовив у задоволенні позову, Інспекція звернулась до Північно-західного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою.

Колегія суддів прийняла рішення про задоволення позовних вимог Інспекції, що є першим випадком в Україні застосуванням частини 2 статті 107 Лісового кодексу України при визначенні обов’язку відшкодування шкоди в аналогічних випадках.

Читайте також