Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Підозрюваний у сепаратизмі Ярослав Гранітний може вийти із СІЗО

Фото - відкриті джерела

Ярослав Гранітний, колишній лідер УНА-УНСО на Рівненщині, якого торік запідозрили у сепаратизмі цього тижня може вийти на волю.  Саме після дев’яти місяців у СІЗО  слідчий управління Служби безпеки України в Рівненській області Роман Романов пропустив термін подання клопотання про продовження йому запобіжного заходу.

- Сторона обвинувачення подала клопотання про продовження терміну застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із порушенням положень ч.1 ст.199 КПК України, - заявляє адвокат Гранітного Ярослав Калька. – Клопотання повинно бути подано не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення дії попередньої ухвали. Термін дії останньої у справі Гранітного закінчується о 14.30 2 березня. Згідно з положеннями ч.1 ст.199 КПК України, клопотання слідчі повинні були подати не пізніше 14.30 25 лютого. А оскільки подали 26 лютого, то термін подачі вважається пропущеним. Варто зазначити, що норми чинного КПК України не передбачають продовження чи поновлення пропущених термінів подання клопотання про продовження терміну тримання під вартою.

Днями повинно було відбутися судове засідання щодо продовження Гранітному терміну тримання під вартою, але адвоката Ярослава Кальку не повідомили про нього завчасно, тож він перебував в іншій області.

Ярослав Гранітний відмовився їхати до суду без адвоката, про що було складено відповідний акт.

Слідчий суддя застосував до підозрюваного примусовий привід, однак конвой не зміг його привезти. Гранітний надав довідку від терапевта, що погано почувається. До 13 березня слідчі обіцяють передати справу до суду і розглядати вже обвинувачення у сепаратизмі Гранітного по суті.

Нагадаємо, правоохоронці хоч і називають Гранітного «сепаратистом», але уже декілька місяців не можуть зібрати достатньо доказів для обвинувачення в тому, що екс-керівник місцевої УНА-УНСО посягав на територіальну цілісність України. Тому й уже й продовжували строки досудового розслідування.

Читати також