Все популярнішими ставляться фарби у вигляді аерозолів. Вони зручні, дуже практичні, ідеальні для оновлення або зміни кольору таких речей і предметів, які звичайними складами покривати через форму або розташування складно. Їі в чудовому розмаїтті та в асортименті пропонує інтернет магазин фарб.
Вони можуть бути представлені в таких колірних афектах, яких іншими способами не вдасться досягти.
Коли проводиться ремонт, фарби-аерозолі дозволяють втілювати мрії та ідеї. З їхньою допомогою можна поверхню зробити «бронзовою», «золотою», надати відтінки «хамелеону». Звичайно, і більш спрощені кольори доступні. Фарби у балонах комфортні, безпроблемні. Вартість їх безпечного складу має демократичну.
Далі трохи докладніше про відмінності таких пропозицій.
Переваги аерозольної фарби
Найчастіше фарба аерозольного типу застосовується для робіт з реставрації або декорування поверхонь. У чому її переваги? Почнемо з нанесення.
Використання фарби в аерозольних балонах забезпечує рівномірне та акуратне фарбування важкодоступних місць і найдрібніших деталей (всього того, що неможливо або просто складно пофарбувати за допомогою інших способів).
Спрей-фарба оптимальна для виробів із дерева, бетону, металу, пластику. Склад аерозолю здатний проникати в мікропори матеріалів, заповнювати їх, забезпечуючи рівномірність шару фарби, що наноситься.
З аерозолем поверхня буде рівномірно пофарбована. З валиком, з пензлем деякі ділянки можуть залишитися незайманими. Але з аерозолем це виключено. Шар буде рівномірним.
Якщо ж кольорів у роботі застосовується кілька, між ними вдасться створити на поверхні плавний перехід. Ця істотна перевага дозволяє застосовувати такі барвники для роботи з витворами мистецтва, з незвичайними дизайнами, оновлювати ними меблі та ін.
І ще безсумнівний плюс у досить швидкому висиханні, у мінімальному часі на підготовку. Тобто, швидкість робіт безсумнівно вища, якщо порівнювати з іншими типами фарб. Аерозольний склад потрібно лише струсити кілька разів і можна переходити до нанесення. З «незручними» ділянками теж проблем ніяких. З валиком або пензликом з ними доведеться «помучитися», а за допомогою аерозолю всі необхідні ділянки заповнюються фарбувальним складом миттєво.
У плані транспортування, зберігання та ін. нюансів фарби у вигляді аерозолю простіші. Балончики, навіть якщо їх багато, перевезти легше, ніж ємності з фарбами, запах від них не йде, все герметично. Фарба не підсихає, не випаровується. При цьому слід врахувати, що все ж таки використання такого засобу фарбування можливе лише за наявності певного досвіду. Якщо не маєте його, самостійно краще не починайте це робити або практикуйтеся в не надто помітних місцях. Є ризик патьоків, а з ними потім складно впоратися.
Додатковий нюанс у неможливості змінити відтінок або густоту. Якщо з фарбою просто в банці можна експериментувати, змінюючи і колір, і консистенцію за допомогою розчинника або інших добавок, то з вміщеним у балон складом такі досліди не вийдуть. Вибирати треба з того, що є в продажу. Вплинути на відтінок або густоту в процесі робіт не буде можливостей.
При роботі на повітрі, при зовнішніх роботах потрібна безвітряність і відсутність опадів. Тільки так вийде не допустити «здування» фарби і нерівномірності фарбування, тільки так буде можливість не забруднити поверхні поблизу, які не потрібно було спочатку фарбувати. Під час фарбування в закритому приміщенні необхідне дотримання заходів з безпеки: використання рукавичок, респіратора та ін. захисту.
Фарби-аерозолі: види
Класифікувати фарби у вигляді аерозолів можна відповідно до їхньої сфери застосування і складу. Спреї бувають:
- акриловими. Сохнуть дуже швидко, підходять на будь-яку поверхню, асортимент шикарні не тільки в плані кольорів. Такі пропозиції є оксамитові, матові тощо;
- на поліуретанових смолах. Застосовуються для скла і пластику;
- для металу. Забезпечують не тільки загальне поліпшення вигляду, але також і захищають від можливих пошкоджень поверхню;
- стандартними, які, найчастіше, застосовують для основи, для її фарбування;
- з ґрунтовкою (подвійні);
- термостійкі;
- еко;
- з епоксидною смолою (для кераміки та емалі).
Якщо є необхідність пофарбувати вироби, які схильні до термічного впливу, необхідно використовувати термостійкі аерозольні фарби, які здатні витримати вплив температури на них.
Це може бути актуально для власників приватних будинків, яким пощастило мати вдома камін або піч, а також для власників будь-якого типу нерухомості, які хочуть оновити зовнішній вигляд радіаторів опалення.
Особливості та відмінності фарб-аерозолів
Для «оформлення» фарб-аерозолів формат обрано дуже зручний. Плюси продажу у вигляді, готовому до нанесення, ми перерахували вище. А ще балон виходить економний. Завдяки аерозольному розпиленню підходять для фарбування скла, цегли, бетону, гуми тощо.
Деякі склади навіть виріб з іржею фарбують. Причому, ніяких підготовчих робіт проводити не треба. Прекрасний, до речі, варіант для власників машин старого випуску або просто активно використовуваних. У «людський» вигляд за допомогою спрею-фарби привести поверхню простіше простого.
Водна й акрилова фарби спреями замінюються відмінно. Причому, серед пропозицій є вже й розчини з:
- флуоресцентним світлом;
- блиском перламутру;
- ефектами «хамелеон» і «металік».
Кольори є всієї палітри, а додатково передбачені склади, стійкі до хімічного, температурного і механічного навантаження. Насадки є для декоративних ефектів різні (широкі, середні, тонкі). Ідеальні для hand-made, графіті тощо.
Як проходить фарбування аерозольною фарбою
Якісна фарба в балончиках наноситься на підготовлену (проґрунтовану) поверхню. Щоб усе вийшло рівномірно, щоб не було патьоків, балончик слід тримати приблизно на відстані 25-30 см від поверхні, що фарбується, а нанесення робити швидко в кілька тонких шарів. В ідеалі, незалежно від того, який обробляється матеріал, рекомендується новим шаром покривати поверхню стіни або іншу в напрямку перпендикулярно щодо попереднього. Це і безпечно, і зручно. Звичайно, найкраще оцінити особливості аерозолевих фарб вийде після застосування. Обирайте і починайте експериментувати з перетворенням різного типу поверхонь.