Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Побиті бампери і підвіски: у селищі на Рівненщині водії скаржаться на "лежачі поліцейські"

У селищі Володимирець на Рівненщині після снігопадів у водіїв з`явилась нова проблема - "лежачі поліцейські". Такі дорожні пагорби, які мають на меті сповільнити рух транспорту, роблять проїзд травматичним для авто. Адже, сніг та лід налипають на поверхню бар`єрів і роблять їх зависокими для легковиків.

Під час долання "лежачих поліцейських" можна не лише пошкрябати лакофарбове покриття бампера, а й поламати його чи пошкодити підвіску.

Чому така ситуація трапляється щоразу після снігопаду, журналісти "Володимирець.city" запитали в начальниці відділу економіки, інвестицій та житлово-комунального господарства Володимирецької селищної ради Оксани Самковської.

За її словами, до сфери відповідальності громади відносяться дороги та вулиці комунальної власності. Вони переважно обмежуються дорогами та вулицями в населених пунктах. Наразі діють 4 договори по розчистці доріг та вулиць у Володимирці на 2021 рік по 4-х маршрутах:

  1. Маршрути №1 і №4 КП «Аква»,
  2. Маршрут №2 – ПрАТ «Володимирецька ПМК-173»,
  3. Маршрут №4 – ПП «Володимирець-Агрошляхбуд».

Посадовою особою, відповідальною за розчистку доріг і вулиць на території громади є заступник селищного голови Арсеній Котович.

"Наразі працівники благоустрою усунули шар криги, що намерз на обмежувачах руху. Також для профілактики повторного утворення такої проблеми посипали всі ці зони сіллю", - зазначає посадовець.

За його словами, щоб ситуація не повторилась, комунальники будуть моніторити дані ділянки дороги. Якщо намерзання будуть утворюватися, то їх відразу збиватимуть робітники. 

Як пояснив пан Котович, допустима висота дорожніх пагорбів складає 10 сантиметрів, а у Володимирці вони, подекуди, вищі. 

"У нашому випадку – тобто у Володимирці – практично всі дорожні пагорби асфальтовані, а не з гумових плиток, як у багатих містах, подекуди відчутно вищі за 10 сантиметрів, а їх ширина – максимум 30-50 сантиметрів, іноді – шириною до 70-90 сантиметрів, а має бути мінімум 3 метри, - розповідає чиновник. - Звісно, такий дорожній пагорб ніяка техніка не почистить, і водії снігоприбиральних машин просто піднімають лопату над «лежачим поліцейським». Тепер комунальники мають витрачати час ще й на ручне оббивання таких нестандартних дорожніх пагорбів.

Читати також