Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Поки лише одна міська рада на Рівненшині оприлюднює публічну інформацію

фото ілюстративне

Нещодавно експерти ГО «Центр суспільних дій «Сівітас» повідомляли, що переважна більшість органів місцевого самоврядування районних центів Рівненської області не дотримуються вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних». Мова, зокрема, йде про ненадання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних.

Керуючись законом «Про звернення громадян» і з метою забезпечення виконання норм законодавства активісти звернулися до керівництва згаданих рад з наступними вимогами:

  1. Забезпечити проведення реєстрації ради та її структурних підрозділів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (http://data.gov.ua/).
  2. Забезпечити наповнення Єдиного державного веб-порталу відкритих даних наборами даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних.
  3. Забезпечити подальше оновлення свого кабінету на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних наборами даних.

Про результати звернення буде повідомлено найближчим часом.

Перші відповіді на звернення почали надходити. Так, на запит активістів міський голова м. Дубна Василь Антонюк повідомив, що на виконання законодавства щодо політики відкритих даних Дубенська міська рада зареєструвала власний кабінет на державному порталі відкритих даних. Станом на 01 серпня 2018 р на порталі було оприлюднено 80 наборів відкритих даних у різних машиночитних форматах.

Після модернізації порталу у серпні 2018 р.Дубенська міська рада прийняла рішення та створила власний портал відкритих даних, він знаходиться за адресою: https://ckan.dubno-adm.rv.ua. Станом на 01 грудня 2018 р на ньому оприлюднено 53 набори відритих даних та 16 розпорядників оприлюднення і цей процес триває.

У відповідь на звернення активістів розпочалося наповнення інформацією персонального кабінету міськради на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Станом на 10 грудня 2018 р. їх там було розміщено десять. Разом з тим, сьогодні вивчається технічне питання автоматичного оприлюднення на порталі наборів відкритих даних.

Довідково:Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-CorruptionInitiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Читати також