Поліцейські Рівненщини підсумували роботу за минулий рік

https://rv.npu.gov.ua

Про стан криміногенної обстановки, результати оперативно-службової діяльності поліції та боротьбу зі злочинністю на території Рівненської області за 2018 рік сьогодні, п’ятого лютого, звітували керівники підрозділів.

Завдяки координації зусиль і взаємодії між структурними підрозділами, спрямованими на надання якісних поліцейських послуг для населення, підвищення ефективності розкриття, розслідування кримінальних правопорушень, забезпечення правопорядку та охорони прав і свобод людини за підсумками минулого року вдалося досягти певних позитивних результатів.

Зокрема, у співпраці із органами місцевого самоврядування активізовано роботу щодо впровадження програми «Безпечне місто», в рамках якої в населених пунктах області встановлено 305 камер відеоспостереження. Цю ділянку роботи підсилило відкриття ситуаційного центру, що забезпечує управління силами і засобами поліції в разі ускладнення оперативної обстановки або виникнення надзвичайних ситуацій, а також дозволяє приймати управлінські рішення із залученням експертів та фахівців інших правоохоронних підрозділів. Крім того, торік запрацювали поліцейські станції на Млинівщині, Березнівщині, у приміщенні залізничного вокзалу в м.Рівне та «Центр безпеки» — в Білій Криниці. Також в ізоляторі тимчасового тримання м.Сарни введено в дію європейську систему контролю «Custody Records» за дотриманням прав людини.

Загалом упродовж 2018 року до підрозділів поліції надійшло 142920 заяв та повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень та інших подій (2017 - 137394). На території області відмічається зниження кількості злочинів, яких усього вчинено 10072 проти 11024 за аналогічний період минулого року. Така позитивна динаміка спостерігається з 2016 року. Зокрема, менше скоєно особливо тяжких, тяжких злочинів (3540 проти 3850), а рівень злочинності на 10 тисяч населення нижчий, ніж в середньому по державі (86,9 проти 109,7).

За останні три роки спостерігається і покращення ефективності проведення досудового розслідування злочинів та повідомлення підозр (2016-3109, 2017-4586, 2018-4783). 

Із числа кримінальних правопорушень, за якими закінчено досудове розслідування, 1605 учинено особами, які раніше скоювали злочини, 179 – групою осіб, 228 – у стані алкогольного сп’яніння. Від злочинних проявів потерпіло 4915 громадян, що майже удвічі менше порівняно з державою (42,4 особи на кожні 10 тис. населення проти 70,2%). Жертвами скоєння злочинів стали 88 дітей, 1807 жінок, 5 депутатів, 8 працівників ЗМІ, 534 пенсіонери, 14 іноземців.
Також відмічається зниження на 37% вчинених умисних вбивств (торік розкрито всі 22 умисних вбивства), на 25% крадіжок, на 32% крадіжок з квартир, на 21% незаконних заволодінь транспортними засобами, на 11% хуліганств та на 12,3% ДТП зі смертельним наслідком тощо.

Керівництво Головного управління Нацполіції в Рівненській області наголосило начальникам підрозділів на недоліках і проблемних питаннях, які виникають у службовій діяльності, зокрема щодо оперативного реагування на повідомлення громадян і дотримання встановленого часу виїзду, якісному  зібранні доказів на місці вчинення злочину, ефективнішому розслідуванні кримінальних проваджень і неухильному дотриманні дисципліни.

Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області 

Читайте також