Поліцейського з Сарн звільнили і оштрафували на 17 тис. грн за хабар від призовника

У Сарнах дільничного офіцера оштрафував суд на 17 тисяч гривень за хабар від призовника. 

Поліцейський мав вручати повістки та інформувати військовозобов'язаних про мобілізацію. Однак, вирішив нажитися на одному із призовників та запропонував за 500 доларів "не помітити" його серед списків на мобілізацію.

Про це повідомляють у вироку Сарненського райсуду.

Чоловік працював дільничим офіцером поліції відділу превенції Сарненського райвідділу поліції. 14 червня він повідомив місцевому мешканцю, який перебував на військовому обліку, про те, що необхідно прийти до військкомату для мобілізації. Водночас він зазначив, що може вирішити питання з призовом за 500 доларів. Чоловіки домовились про зустріч наступного дня.

Хабар він отримав 15 червня в Сарнах на стоянці біля магазину. Після цього його затримали працівники Державного Бюро розслідувань. Дії чоловіка кваліфікували за ч.1 ст. 368 ККУ (прийняття неправомірної вигоди службовою особою), санкція якої передбачає як мінумум 17 тис. грн штрафу, а як максимум до чотирьох років ув'язнення.

За місяць після затримання поліцейський підписав з прокурором угоду про визнання винуватості. Суддя Тетяна Ведяніна цю угоду затвердила. Відтак чоловіка визнали винним та призначили йому мінімальне покарання: 17 тис. грн штрафу. Крім того, йому на рік заборонили обіймати посади в правоохоронних органах. Судячи з інформації у вироку, з поліції його вже звільнили, оскільки зазначено, що станом на 25 серпня він ніде не працює.

500 доларів хабара повернуть в ДБР. 

Читайте також