Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Поступовий перехід: коли у Рівненській єпархії ПЦУ будуть святкувати Різдво

У Рівному відбулось засідання рівненської єпархіальної ради, щодо прийняття рішення про святкування Різдва.

Про це повідомили на сторінці Рівненської єпархії ПЦУ.

Як відомо, засідання відбулось під головуванням архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, де було прийнято рішення про святкування Різдва 7 січня. 

"Останніми роками православні віряни України тяжіють до святкування Різдва Христового 25 грудня, як і всі християни. Однак деякі православні церкви, в тому числі й наша церква, відзначають це свято за юліанським календарем, тому дата припадає на 7 січня", - йдеться у повідомленні.

Водночас у єпархії зауважили, враховуючи суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливо лише за спільним рішенням настоятеля і громади.

У разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння такі парафії мають надати через єпархіальне управління до Київської Митрополії письмову інформацію про число його учасників.

"Розуміємо, що багато православних родин нашої єпархії вже визначилися із святкуванням Різдва Христового саме 25 грудня. Тому рекомендуємо в цей день у храмах Рівненської єпархії проспівати Різдвяні колядки та відслужити Акафіст Різдву Христовому", - йдеться у повідомленні.

Також зазначили, що вважають за потрібне здійснити поступовий перехід на «новий календар», аби це стало комфортним, обдуманим та усвідомленим рішенням кожного вірянина. 

"Для проведення календарної реформи для православних України потрібно провести просвітницьку роботу, особливо для старшого покоління, для якого відзначення Різдва за юліанським календарем стало скоріше звичкою, а не духовно-моральним переконанням",  - наголосили в єпархії.

Читати також