Припускають, що тут Шевченко поповнював запаси води: на Рівненщині є туристична локація з цікавою історією

У Вербській громаді, що на Дубенщині, є особлива туристична локація, де можна відпочити та помилуватися природою. Ідеться про «Панську криницю».

Кілька цікавих історичних фактів про це місце розповіли в Управлінні культури і туризму Рівненської ОДА в межах проєкту "Рівненщини на смак".

У с. Верба біля річки Іква знаходиться туристична локація під назвою «Панська криниця». Як зауважують у дописі, своїй популярності серед туристів місцина завдячує тим, що, імовірно, Тарас Шевченко під час експедиції Київської археографічної комісії поповнював тут запаси води.

"Т. Шевченко залишив у своєму щоденнику спогади про подорож цією місцевістю, в описах краєвидів його творчості та мемуарів можна помітити характерні риси самого села Верба. Також ймовірно саме тут Т. Шевченко почув розповідь про жорстокого пана, який знущався над своїми кріпаками. Ця розповідь лягла в основу поеми «Варнак». Зауважимо, що доля головного героя схожа з долями закріпачених жителів с. Верба, що підтверджується історичними фактами. Так, у березні 1847 року селяни Вербського маєтку звернулися зі скаргою до волинського генерал-губернатора. В ній ішлося про те, що їх обтяжують непосильною працею, не даючи відпочинку і в святкові та недільні дні. Пани карали селян різками за будь-яку провину, а того, хто не «розкаювався» після різок, віддавали в солдати, виселяли до іншого маєтку. У 1859 році розглядалася судова справа про смерть селянина Верби Братійчука, якого було забито різками за несплату податку", - ідеться в повідомленні.

Як додають наприкінці, криниця належала пану Свєшнікову. Оскільки вона знаходиться також біля церкви, то традиційно тут ще з ХІХ сторіччя освячували воду на Водохреще.

Читайте також