Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Прокуратура повернула державі 700 га лісу на Рівненщині

На Рівненщині прокуратура повернула земельну ділянку у власність держави.

Про це повідомляють у преслужбі Рівненської обласної прокуратури.

Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду після повторного перегляду справи задоволено позовну заяву Дубенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Рівненської обласної державної адміністрації до двох суб’єктів господарювання про розірвання договору оренди землі та повернення державі земельної ділянки лісогосподарського призначення площею 713,2 га та вартістю понад 600 млн грн.

Зокрема, прокуратурою встановлено, що між Дубенською РДА та сільськогосподарським виробничим кооперативом у 2004 році укладено договір оренди 713,2 га землі на території Шепетинської сільської ради для ведення лісового господарства.

Згідно з умовами договору орендар має право за згодою орендодавця передавати у володіння і користування орендовану земельну ділянку або її частину іншій юридичній особі (суборенда) лише у визначених випадках та на умовах, передбачених законом.

Проте, сільськогосподарське підприємство у 2018 році припинило  господарську діяльність із безпосереднього використання вищевказаної земельної ділянки та без погодження з орендодавцем передало право оренди на неї іншій юридичній особі.

Суд погодився з доводами прокурора щодо порушення вимог земельного законодавства  та зобов’язав відповідача повернути землю.

Читати також