Прокуратура Рівненщини домоглася повернення майже 300 тис гривень одному з відділів освіти

Прокуратура Рівненщина домоглася повернення надмірно сплачених бюджетних коштів одного з віддів освіти Рівненського району.

Про це повідомляють у Прокуратурі області.

Господарський суд Львівської області задоволенив позов Рівненської окружної прокуратури в інтересах держави в особі одного з відділів освіти Рівненського району до львівського товариства. Таким чином суд зобов’язав відповідача повернути надмірно сплачені бюджетні кошти за нікчемними додатковими угодами до постачання природного газу.  

Так, прокурорами Рівненщини було виявлено, що у 2020 році відділом освіти укладено договір із товариством на постачання газу. Пізніше, за короткий проміжок часу сторони без належного обґрунтування та документального підтвердження уклали 6 додаткових угод, за якими ціну за одиницю товару збільшено на понад 68 %, при цьому зменшивши обсяг постачання газу.

Таким чином не дотримано вимоги Закону України «Про публічні закупівлі» та необґрунтовано змінено істотні умови договору.

Ці порушення призвели до повного нівелювання результатів відкритих торгів та безпідставного отримання з бюджету понад 282 тис. грн. Це і стало підставою для звернення прокурорами до суду.

Загалом, з початку року завдяки принциповій позиції органів прокуратури Рівненщини суди ухвалили рішення щодо повернення майже пів мільйона гривень, безпідставно сплачених освітніми закладами за «блакитне паливо».

 

Читайте також