Сучасне обладнання, у порівнянні зі своїми попередниками, значно ефективніше та простіше в обслуговуванні. Однак, аби прилади не втрачали своїх здатностей, варто проводити регулярне очищення теплообмінників. До прикладу, у газовому котлі, котрий працює на природному газу, чистити теплообмінник потрібно двічі на рік. Найбільш вдалим часом для проведення чистки є початок опалювального сезону та його закінчення. Такі регулярні доглядові процедури дозволять приладам якісно та довговічно виконувати свої функції.
Самостійно проводити очищувальні процедури не варто – найкращим рішенням буде довірити цю справу професіоналам. Таким чином ви вбережете себе від непотрібних затрат у випадку нефахового ремонту, зекономите час та збережете спокій. А поки фахівці з «МонтажТехСервіс» будуть проводити промивання теплообмінника від накипу, ви зможете насолодитись кавою чи використати час з користю. Замовити послугу можна тут: https://mtsewer.com.ua/services/promyvka-teploobmennikov-mts/.
Що буде, якщо не проводити промиваня теплообмінника від накипу?
Засмічення теплообмінника – доволі підступна проблема. І ось кілька ситуацій:
- Неважливо від товщини шару накипу, відбувається перегрів обладнання;
- Без регулярного прочищення теплообмінника прилад починає значно збільшувати кількість спожитого газу/палива тощо;
- Теплообмінник може вийти з ладу раніше часу.
Вчасно промивши теплообмінник, клієнти відразу помічають зміни в роботі приладів. Найбільш поширені це:
- Зростання коефіцієнту корисної дії;
- Зменшення витрат на роботу теплоносія;
- Продовження терміну роботи приладів;
- Безпечна експлуатація;
- Зростання ефективності вироблення тепла.
Найбільш поширена проблема в теплообміннику – накип, який утворюється на внутрішній поверхні приладу. Відбувається це у момент нагрівання води. Такий процес спостерігати може кожен на прикладі звичайного кухонного чайника. Без регулярного прочищення від білого накипу зменшується ефективність роботи приладу, та й цей осад потрапляє у воду.
Вартість прочищення теплообмінника від накипу залежить від кількох факторів: об’єм роботи, ступінь забрудненості та складність конструкції. Це три найбільш поширені критерії, на які точно звертають увагу фахівці з прочищення.
Варто зауважити, що регулярне профілактичне прочищення теплообмінника від накипу значно дешевше обходиться, аніж прочищення багаторічного накипу. Завчасно підготувавши теплоносій до опалювального сезону, ви не залишитесь без тепла у холодну пору. До того ж, послугу можна замовити завчасно і тоді майстри приїдуть у зручний для вас час.