Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Реформа ринку автобусних перевезень: рівненські маршрутки зміняться?

В Україні дали старт реформі ринку автобусних перевезень.Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає видання Еспресо.tv.

7 лютого на засіданні уряду було схвалено зміни, що стосуються "Порядку проведення конкурсу на регулярних автобусних маршрутах" та "Правил надання послуг на автомобільному транспорті".

"Це справжня революція в сфері автобусних перевезень! Прозора і чесна конкуренція призведе до того, що мільйони людей в Україні будуть користуватися не морально і фізично зношеними маршрутками, часто нелегально переробленими з вантажних мікроавтобусів, а сучасними, комфортними, безпечними автобусами", - написав Омелян.

За його словами, підготовку до реформи було розпочато ще у 2016 році.

"Вперше за останні 10 років ми відходимо від застарілих рудиментів та впроваджуємо норми, які в першу чергу спрямовані на покращення безпеки та якості перевезень, а також створення належних умов для людей з інвалідністю", - наголосив він.

Омелян розповів, у чому полягатимуть практичні зміни:

• запровадження конкурсу на міжобласні автобусні маршрути за заявницьким принципом;

• запровадження вимог щодо обов’язкової наявності на міських і приміських маршрутах автобусів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю у кількості 35% до кінця 2019, а з 2020 року - 50%;

• перевага на конкурсі надаватиметься перевізнику, який пропонує низькопідлогові автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3-Євро 6);

• перевізнику, який працював на маршруті без порушень, надається право продовжити дозвіл ще на 5 років за умови інвестування в оновлення автопарку;

• спрощення процедури проведення конкурсу на внутрішньообласні, приміські, міські автобусні маршрути за рахунок зменшення кількості документів, які подаються на участь у конкурсі, та поступовий перехід на електронну систему подачі документів.

• спрощення процедури відкриття нових автостанцій та врегулювання давно існуючої проблеми взаємовідносин перевізників та автостанцій.За словами міністра, це перший етап реформування галузі автомобільних пасажирських перевезень.

"На черзі зміни, які дадуть можливість адаптувати маршрутну мережу та мережу автостанцій до потреб громадян та створити загальнодоступний реєстр маршрутної мережі автобусних сполучень по всій Україні", - додав він.

Читати також