Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Ректор неіснуючої академії йде у мери Рівного

Другий тур виборів міського голови Рівного обіцяє бути гарячим. Як відомо, у другий тур вийшли два кандидати на посаду міського голови Віктор Шакирзян, який отримав 19.84% підтримки рівнян та Олександр Третяк, який посів друге місце з результатом 16.93%. Кого рівняни оберуть міським головою стане відомо після 22 листопада, адже саме на цю дату призначено другий тур виборів.

1 листопада Олександр Третяк, не чекаючи офіційних результатів виборів, оприлюднив відеозвернення, у якому викликав Віктора Шакирзяна на дебати. У відповідь переможець першого туру В. Шакирзян підтвердив готовність до такої зустрічі та поставив О. Третяку запитання щодо його місця роботи та посади, а саме:

  • «Чи є академія де ви призначили себе ректором справжнім закладом вищої освіти? Чи знаєте Ви, які вимоги до людини, яка претендує на посаду ректора? І на якій підставі ви називаєте себе наймолодшим ректором в Україні?»

Окрім того, Віктор Шакирзян оприлюднив перелік фактів, які суперечать офіційній версії біографії Олександра Третяка.
Далі подаємо публікацію Віктора Шакирзяна без змін:
 

"Пане, Олександре, ви впродовж виборчої кампанії завжди називали себе «наймолодшим ректором в Україні». Тому прошу відповісти на дуже прості запитання: Чи є академія, де Ви призначили себе ректором, справжнім закладом вищої освіти? Чи знаєте Ви, які вимоги до людини, яка претендує на посаду ректора? І на якій підставі Ви називаєте себе наймолодшим ректором в Україні? 

А для того, щоб рівняни могли самостійно вивчити це питання, я хочу навести декілька фактів, які є у відкритих джерелах і які можуть підтвердити державні органи.
Факти:

  1. Так звана «академія», яку очолює О. Третяк це не заклад освіти, а релігійна організація, члени якої самі назвали себе «академією». (Довідка з реєстру)
  2. «Академія» О. Третяка не є закладом освіти, не має акредитації та відповідної ліцензії. Такого навчального закладу не включено до державного Реєстру суб’єктів освітньої діяльності - https://registry.edbo.gov.ua/vishcha-osvita/56/.
  3. Вимоги до посади ректора відповідно до законодавства це – науковий ступінь не нижче доктора філософії (кандидат наук) вчене звання – не нижче доцента
  4. 10 років науково-педагогічного стажу (стаття 42, Закон України «Про вищу освіту»).

Олександр Третяк не відповідає жодному з цих критеріїв. Стати ректором у 26 років неможливо. Тому «наймолодший ректор в Україні» це або обман, або дуже невдалий піар-хід. Насправді О. Третяк є головою релігійної організації, і сам називає себе ректором.

Академія Третяка не має права видавати дипломи державного зразка, документи, які вони вручають студентам, вони самі ж і виготовляють. Ці «дипломи» не включено до жодного державного реєстру. Молоді люди, які витратили час на навчання в академії Третяка і яким видали диплом «бакалавра», насправді не отримують вищої освіти та не мають права працювати як кваліфіковані працівники (фото дипломів державного зразка та академії ХВЄ).
У так званій «академії» офіційно працює лише 8 осіб, включаючи О. Третяка. Жоден із працівників не має наукового ступеня і вченого звання. Частина з них працюють не на повну ставку і отримують мінімальну зарплату. Також стосовно частини викладачів немає даних про наявність у них вищої освіти (сайт «академії» - http://rdsa.rv.ua/index.php/site-map/teachers.html).

Як відомо, впродовж всієї виборчої кампанії О. Третяк представлявся ректором академії і крім того, постійно наголошував на тому, що він є наймолодшим ректором в Україні, оскільки став ним, за його словами, у віці 26 років. Проте інформація, яку оприлюднив Віктор Шакирзян фактично ставить під сумнів правдивість слів Олександра Третяка.

Читати також