На Рівненщині нещодавно оголосили власників іподрому, котрий виставили на аукціон. Власниками стала - Мирогощанська громада.
Про те, для чого придбали та що планують робити, розповідають у матеріалі Суспільного.
В першу чергу, нові власники зазначають, що для них зараз в планах зробити капітальний ремонт, відновити кінні змагання та розвивати заняття з реабілітації. Майновий комплекс іподрому та сім коней громада викупила в держави через аукціон за 920 тисяч гривень.
Купівлю іподрому волонтерка Марія Матвійчук назвала правильним рішенням. Про себе Марія розповіла, що п'ять років їздить у Мирогощу з Дубна. Спочатку їздила, щоб покататися на конях, а пізніше стала волонтеркою.
"Очікуємо на допомогу, оскільки ми впродовж п'яти років забезпечували коней самі. Овес, ячмінь, сіно, солому і тирсу, щоб підстеляти, купували за гроші, які отримували за заняття з дітками, які сюди приходять. На 13 коней у нас виходило 30 тисяч на місяць, які мали самі й заробити", – пояснила Марія Матвійчук.
Волонтерка Вікторія Марущак додала, що за власні гроші купували також сідла, вуздечки та іншу амуніцію для коней.
Зі слів Вікторії Марущак, зміни відбулися у 2012 році, коли після розпаювання державний іподром потрапив у власність Фонду держмайна України. Коли майновий комплекс вирішили продати, то голова Мирогощанської тергромади Надія Чух звернулася за підтримкою до обласної, районної та сільської рад. І разом знайшли гроші на викуп іподрому.
"Ми не могли стояти осторонь, бо це болюче питання, це – коні. Ми не хотіли, щоб хтось викупив сторонній, бо не відомо, яка тоді була б його доля. Тож громада за 920 тисяч придбала конюшню з сімома кіньми", – зазначила Надія Чух.
Тепер, з її слів, планують відновити кінні змагання на Мирогощанському іподромі та розвивати іпотерапію. Для цього хочуть створити п'ять робочих місць для місцевих жителів і відремонтувати конюшні.
"В Мирогощанському аграрному коледжі відкрилося відділення конярства і студенти матимуть можливість проходити виробничу практику на конюшні. Хочемо, щоб до нас приїжджали туристи. Будемо писати проєкти і подаватися на міжнародні гранти. Бо самі бачите, в якому стані конюшня. Потрібен капітальний ремонт і великі вкладення", – повідомила Надія Чух.
За даними волонтерок Марії Матвійчук і Вікторії Марущак, нині на Мирогощанському іподромі утримують 40 коней, сім з яких – власні, а 33 – переселені з місць активних бойових дій.