Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рибалку із "павуком" затримали на Рівненщині

У період з 9 по 15 січня 2020 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 19 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Так, було складено 16 протоколів – за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та один - ч. 1 ст. 85-1 КУпАП (зберігання та продаж заборонених знарядь лову). Оформлено два акти виявлення та вилучення безхазяйного майна, згідно якими вилучено 25 од. заборонених знарядь лову.

«Загалом, у порушників конфісковано 2 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 850 грн. Одну справу передано до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності» - повідомив заступник начальника Відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Володимир Крижовець.

Для прикладу, 11 січня рейдова група виявила порушника, який здійснював продаж заборонених знарядь лову, а саме 2 од. сіток. Інцидент стався на ринку в смт. Клесів Сарненського району. Внаслідок вчинення дій громадянин порушив ст. 52-1, 63 ЗУ «Про тваринний світ», складено протокол за ст. 85-1 КУпАП.  Заборонене знаряддя лову вилучено. Матеріали справи готуються для передачі до районного суду.

15 січня інспекторським складом викрито громадянина, який хотів здійснити вилов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову – «павуком». Він знаходився на березі р. Случ поблизу с. Глушниця Сарнинського району Рівненської області.

Проте, завдяки оперативним діям рибоохоронного патруля, громадянин не вистиг завдати шкоди рибному господарству. На особу було оформлено протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

З метою попередження порушень у сфері рибоохоронного законодавства працівниками відомства активно ведеться масово-роз’яснювальна робота серед населення області.

Рівненський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номерами телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540-53-90.

Довідкова інформація:

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 340 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу.

Читати також