Рівне Медіа

Рибні місця Рівненщини, або Куди поїхати за хорошим уловом

Фото - ілюстративне / відкриті джерела

Рівненщина багата розмаїттям озер, ставків та річок. Місцевим рибалкам є де закинути вудку, а найголовніше – що упіймати. Одні надають перевагу домашній риболовлі у межах свого населеного пункту, тоді як інші – шукають нових вражень від поїздок у віддалені райони області.

Ми підібрали перелік перспективних місць для риболовлі у кожному районі Рівненщини. Для повноти інформації використано інформацію ресурсу Rivnefish.com.

Місто Рівне

В обласному центрі вистачає водойм, де можна у прямому сенсі вийти порибалити, адже майже все – у пішохідній доступності. Зокрема, річка Устя, де найбільша увага рибалок сконцентрована на вулиці Набережній. Тут можна спіймати карася, коропа, плотву, верховодку, червонопірку, а іноді – ляща, судака та щуку. Упродовж останніх років, у літні періоди, на Усті спостерігався мор риби. Стан водойми невпинно погіршується, однак попри незначну глибину та замуленість річки, на Усті вистачає риби.

Ще одним популярним місцем риболовлі у Рівному є дві водойми біля гідропарку, одну з яких місцеві іменують «Яйцем» (через овальну форму). Якщо пощастить, тут можна спіймати ту ж рибу, що і на Усті.

Значна частина рівненських рибалок також сконцентрована на озері Басів Кут. У найбільшій водоймі Рівного можна виловити плотву, йоржа, верховодку, ляща, окуня, карася, рідше – коропа, сазана, судака та щуку. Періодично на озері здійснюється зариблення.

Менш популярними є водойми на «Лебединці», біля Тубдиспансеру, у парку «Хімік». Є також платний ставок на вулиці Князя Володимира, біля «Рівнехолоду».

Рівненський район

Неподалік Рівного є чимало як платних, так і безкоштовних ставків. Безкоштовно можна порибалити на річці Устя у селах Городок, Зозів, Шпанів та Великий Олексин. Розмаїття риби тут майже ідентичне тому, яке є в обласному центрі.

Платних ставків стає дедалі більше. За різну плату можна порибалити у селах Бронники, Понебель, Ставки, Забороль та Олександрія. У селах Козлин та Кустин є як платні, так і безкоштовні стави.

У північному напрямку від Рівного є мальовничі місця для риболовлі у селах Сергіївка, Бичаль та Волошки. Сюди приїжджають на коропа, золотистого карася, сома, білого амура та щуку.

Ще одним цікавим місцем неподалік Рівного є річка Горинь біля села Метків. За інформацією рибалок, тут можна зловити таку рибу, як головень, густера, жерех, минь, піскар та вже звичні щуку, карася та сома. Риболовля тут безкоштовна.

Здолбунівський район

У Здолбунові та околицях вистачає місць для вилову риби. Основні зосереджені навколо районного центру. Це водойма неподалік цегляного заводу, де ловлять переважно срібного карася та окуня. У селі Богдашів є платний став для охочих зловити великих карасів та коропів.

Популярними місцинами є безкоштовні став у селі Кошатів, а також Старомильське водосховище. На останньому клюють бичок, товстолоб, в’юн, ротан, піскар, минь та короп.

Гощанський район

Є платний та безкоштовний ставки у селі Бабин. Тут можна зловити карася, окуня, плотву, а іноді – судака. Вихідними на тутешній водоймі завжди багато охочих порибалити, зокрема з Рівного. Платні стави зарибнені білим амуром, товстолобом, карпом та щукою. Користується популярністю також каскад ставків у Горбакові. Щоправда вони теж платні. Тут можна зловити карпа, амура, товстолоба та щуку. Існує норма вилову – до 5 кг.

У самій Гощі є ставок, де місцеві рибалки активно ловлять карася, окуня та плотву. Кажуть, що іноді можна зловити карпа. Досить відомі платні стави у Бочаниці, Курозванах та Бугрині.

Костопільський район

Безкоштовно можна порибалити на кар’єрі неподалік Костополя. Тут водиться білий амур, короп, плотва та щука. Ще одне популярне місце – річка Замчисько, яка протікає через Костопіль та його околиці.

Серед платних водойм – озеро у селі Берестовець, ставки у Головині та Корчині. На останньому можна впіймати білого амура, веслоноса, карася, коропа, товстолоба та щуку. Є також безкоштовний став у Великій Любаші з типовим різновидом риби.

Березнівський район

Одне з найпопулярніших місць для риболовлі у районі – каскад ставків у селі Поляни. Порибалити тут можна за гроші. Кажуть, що періодично деякі ставки спускають, що негативно відображається на різноманітті риби.

Безкоштовно можна порибалити на водосховищі «Боберське» у селі Князівка. Тут можна упіймати щуку, коропа та лина. Відкрита для рибалок і річка Случ, зокрема у селах Бистричі, а також у мальовничах місцях так званої «Надслучанської Швейцарії».

У селі Хотин розміщена рибальська дача «Гуляй Хата». Порибалити тут можуть ті, хто орендував будиночок. Місце цікаве своєю природою (озерце розташоване посеред лісу), але вибір риби невеликий.

Сарненський район

Неподалік Сарн можна безкоштовно порибалити на «Вовчих горах». Тут можна упіймати Білого амура, плотву, верховодку, лина, карася та щуку. На озері Залив у селі Страшеве риболовля платна, але тут можна спіймати золотого карася. Два платних ставки є у селі Люхча. Сюди приїжджають на коропа.

Ще одним відомим місцем є Грушівське водосховище, де риболовля безкоштовна, а упіймати можна окуня, червонопірку, лина та щуку. Традиційно рибними вважаються місця на річці Горинь у Степані, Корості та Кричильську.

Дубровицький район

Є платний ставок у селі Мочулище. Тут можна упіймати білого амура, срібного карася, коропа, товстолоба та щуку. Безкоштовно можна порибалити на озері Велике Почаївське. Місцеві розповідають, що тут можна зловити непоганих розмірів щуку, ляща та сома.

Користується популярністю і велична річка Горинь у селі Висоцьк. Кажуть, що тут мало людей, дика природа і хороший кльов. Можна упіймати срібного та золотого карася, коропа, ляща, окуня та щуку. Відоме й озеро Сомине, де народ не лише рибалить, а й відпочиває.

Рокитнівський район

Одне з найголовніших місць для риболовлі у районі – Осницьке водосховище біля села Старики. Глибина водойми сягає до 7 метрів. Тут можна упіймати йоржа, щуку, червонопірку, окуня, лина, карася та коропа. Місцина відрізняється неймовірними краєвидами в оточенні лісу.

Ще одним популярним місцем для риболовлі є річка Льва, у якій можна зловити окуня, щуку та плотву. Ближче до кордону з Білоруссю є озеро Тухове, де за словами місцевим, можна упіймати чимало риби.

Зарічненський район

Різноманіттям риби вражає озеро Люб’язь. Щоправда, аби сповна відчути масштаби місцевої водойми, необхідно мати човен. Тут водяться в’язь, йорж, золотий карась, лящ, минь, окунь, сом та щука. Чимало охочих відпочити та порибалити обирають озеро Нобель. Це і не дивно, адже тут можна виловити рибу значних розмірів. Для зручності рибалок неподалік озера облаштували невеликі бази.

У напрямку кордону з Білоруссю перспективними місцями вважаються озера Омит та Сосно – в Омиті та Коморах відповідно, а також річка Стохід у Прикладниках. Особливістю цих місць є дика, майже незаймана природа, а також велика різноманітність живності.

Володимирецький район

Одне з найбільш надбань не лише району, а усієї області – Біле озеро. Щороку на водоймі проводять зарибнення. Запускають коропа, карася та білого амура. А ще тут ловлять великих щук.

Неподалік Вараша рибу ловлять на річці Стир. Тут водиться густера, головень, жерех, йорж, сом, судак, щука, карась та короп. Платні ставки є у Балаховичах та Заболотті.

Демидівський район

Найголовніша локація – Хрінницьке водосховище. Тут можна не лише порибалити, а й взяти в оренду човен та заночувати на одній із баз відпочинку. Упіймати можна усіх типових представників водойм Рівненщини.

Біля Демидівки та села Рудка є каскад платних ставків. Тут можна зловити коропа, срібного карася та плотву. У селі Лисин рибалять на річці Стир. Різноманіття риби, кажуть, тут не менше, аніж на платних ставках.

Млинівський район

У районному центрі люди безкоштовно рибалять на тутешньому  водосховищі. Найбільші шанси упіймати окуня, червонопірку, верховодку, густеру, плотву та ляща. На захід від Млинова є два платних ставки біля села Перевередів. Тут можна упіймати карася, коропа, товстолоба та білого амура.

Ще одна популярна місцина для риболовлі знаходиться у селі Смордва. Ловлять переважно кількакілограмових амурів, карасів, коропів та товстолобів. Є також щука, сазан та окунь. Крім цього, є платний став у Дорогостаях, однак рибу дозволено ловити лише у світлий час доби.

Дубенський район

На озері у селі Панталія облаштували плату за вилов риби. Найпоширеніша риба – карась, лящ, густера, окунь та щука. Можна зловити карпа, білого амура та товстолоба, іноді – сома. Безкоштовно можна порибалити у Привільному. Ставком опікується місцева громада рибалок.

Користується популярністю платний ставок у Варковичах. Тут ловлять гірчака, плотву, коропа, карася та щуку. Безкоштовно можна порибалити у Жорнові та Мокрому.

Радивилівський район

Біля села Козин є озеро Тарнавка. Тут ловлять білого амура, карася, коропа, окуня, товстолоба та щуку. У Радивилові рибалки збираються на озері Молодіжному, але як і на Тарнавці – риболовля платна.

Є платний став у селі Гнильче. Упіймати можна білого амура, срібного карася, звичайного та дзеркального коропа, окуня, плотву та щуку. Досить популярний платний став у Срібному. Основна риба – карась і короп.

Острозький район

В Острозі є комплекс «Бельмаж», де риболовля платна. Передбачені місця для наметів, альтанки, є доступ до питної води. Типова риба – плотва, окунь, карась та короп.

Безкоштовно можна порибалити на Межирицькому ставу, ручейку на північ від Острога, Мощаниці та у селі Хорів. Крім цього, популярністю користується ставок у Новомалині. Є ще платний ставок у Грем’ячому, де водиться дзеркальний короп та карась.

Корецький район

Біля Корця є платний ставок, де можна рибалити лише вдень. Водиться товстолоб, карась, звичайний та дзеркальний коропи. На південь від районного центру є платний ставок у селі Мухарів, а на північ – ставок у Даничеві. Безкоштовно можна порибалити на ставку у селі Бриків та на річці Корчик у Корці та його околицях.

Серед проблем, на які скаржаться риболови – діяльність браконьєрів, котрі забороненими знаряддями лову винищують значну частину рибного різноманіття. Крім цього, збільшення частки платних водойм, де власники не завжди добре слідкують за станом ставків, а іноді – перевищують свої повноваження.

Читати також