Обладнання для діагностики аутизму отримали фахівці "Центру психічного здоров’я населення". Закупила його рівненська громадська організація "Ротарі клуб" за грантові кошти уряду Канади. Загальна вартість діагностичних матеріалів – 365 тисяч гривень. Як розповів головний лікар Центру Олег Колбач, завдяки отриманому обладнанню вони зможуть приймати дітей з аутизмом із сусідніх областей, пише Суспільне.
Ці діагностичні набори дозволяють виявити аутизм у дітей з трьохрічного віку. Сюди входять, зокрема, опитувальники, розвиваючі ігри та ігри на логіку. Діагностичне обладнання передали фахівцям обласного "Центру психічного здоров’я населення".
– Обладнання складається з тестових систем. Перша – це "Лейтер", вона для визначення невербального інтелекту у діток з аутизмом. Друга тестова система – це "Пеп-3" для визначення психоосвітнього профілю у дітей з аутизмом. І також вона нам дає можливість визначити, чи дитина перебуває у спектрі, чи все таки дитина – із затримкою мовного розвитку. На сьогоднішній день ми працюємо лише за допомогою клінічного огляду, ну і, скажімо, таких методик, які пострадянські. І вони не дають змогу зі всіх сторін обстежити дитину, не дають змогу раніше встановити діагноз. Дані техніки – вони розроблені в США і запровадженні у всьому світі. На сьогодні у Рівному зареєстровано 98 дітей з аутизмом і по області 230 дітей, - розповідає лікарка-психіатр "Центру психічного здоров’я населення" Тетяна Жимолостнова.
За словами президента "Клубу Ротарі міста Рівне" Ольги Новицької, сам проєкт передбачає закупівлю діагностичного обладнання, навчання фахівців діагностиці в Києві, проведення тренінгів для психологів, для тих, хто займається реабілітацією таких дітей,а також проведення семінарів з сімейними лікарями та створення двох сенсорних кімнат при центрах реабілітації обласних.
- Суто для Рівненської області вартістю 68 тисяч доларів.
Головний лікар "Центру психічного здоров’я населення" Олег Колбач каже:
– Вони нам не просто передали обладнання, а й тих працівників, які мають працювати з цією системою – вони їх навчають, платять за їхнє навчання. І ми готові приймати не тільки нашу область, а й сусідні області. Тому що повний спектр цих програм є тільки в Києві і Львові.
В рамках проєкту такі діагностичні набори, окрім "Центру психічного здоров’я населення", отримають реабілітаційний центр при обласній дитячій лікарні, Центр реабілітації та паліативної допомоги, а також благодійний фонд "Погляд", який опікується дітками з аутизмом.