Представницька рівненська медична делегація побувала на Полтавщині, де відбувається пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, повідомляють в управлінні охорони здоров'я.
У 56-ти комунальних закладах Полтавської області вводять тарифи і коригувальні коефіцієнти, на основі яких заклади охорони здоров’я отримуватимуть кошти від НСЗУ Національна служба здоров'я Україниза надані медичні послуги.
Відтепер у розмовах лікарів з’явиться нова термінологія:
- ваговий коефіцієнт - коригувальний коефіцієнт, що враховує характеристики складності клінічних випадків та інтенсивність використання ресурсів для діагностики і лікування в рамках однієї діагностично спорідненої групи щодо загальної середньої вартості діагностики та лікування клінічного випадку в умовах стаціонару;
- пролікований випадок - комплекс наданих медичних послуг пацієнту, пов’язаних з лікуванням клінічного випадку в умовах стаціонару, що завершується вибуттям пацієнта із стаціонару;
- середній індекс структури випадків - середнє значення всіх вагових коефіцієнтів за пролікованими випадками у стаціонарних умовах у відповідному періоді.
НСЗУ у межах пілотного проекту укладає з учасниками пілотного проекту договори про медичне обслуговування населення на надання медичних послуг, пов’язаних з наданням спеціалізованої (вторинної) медичної допомоги.
Упродовж триденної робочої поїздки делегація нашої області перейняла досвід роботи полтавців, побувавши від найвіддаленішого ФАПу і аж до обласної лікарні. Продуктивна зустріч була організована Центрами розвитку місцевого самоврядування як Полтавщини, так і Рівненщини.
“Нова система дає можливість впорядкувати фінансові відносини між НСЗУ та ЗОЗ. Останні будуть чітко бачити, за що отримують кошти, - розповідає начальник Управління охорони здоров’я м.Рівне Віктор Іськів. - Підприємства починають боротися за пацієнта. Це буде стимулювати керівника КНП набирати кваліфікований медперсонал, до якого йдуть люди. Це мотивує лікарів підвищувати свій професійний рівень. А пацієнту добре, бо він зможе віддати своє здоров’я у руки професіоналів.”
Тож шість КНП Рівного з листопада цього року укладатимуть угоди з НСЗУ щодо фінансування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. А вже із січня наступного року ця система запрацює у державі.