Рівне Медіа

Рівнянам на замітку: оцінювання ЗНО-2021 з математики матиме два рівні

Програма визначає компетентності, якими має володіти випускник ланки загальної середньої освіти, щоб успішно скласти тест з математики, повідомляє "Все освіта".

Міністерство освіти і науки затвердило нову програму зовнішнього незалежного оцінювання з математики. Відповідний наказ підписала міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Документом визначено, що нова програма застосовуватиметься з 2021 року. Зокрема, під час розроблення і укладення тестів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з математики Український центр оцінювання якості освіти має забезпечити відповідність тестових завдань змісту нової програми.

Програма охоплює декілька розділів з алгебри і початків аналізів, а також з геометрії та визначає компетентності, якими має володіти випускник ланки загальної середньої освіти, щоб успішно скласти тест з математики.

З 2021 року оцінювання з математики буде дворівневим.

Випускники складатимуть тести:

  • рівня стандарту, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на рівні стандарту;
  • рівня стандарту та профільного рівня, якщо вивчали відповідний навчальний предмет на профільному рівні.

Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту, отримають тільки оцінку за шкалою 1-12 балів.

Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань отримають оцінку за шкалою 1-12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою.

Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть завдання обох рівнів.

Метою проведення ЗНО є оцінка ступеня підготовленості учасників тестування для проведення конкурсного відбору до закладів вищої освіти.

Читати також