Новини Рівного - Rivne Media

Рівнянам на замітку: як повернути помилково сплачений ЄСВ?

фото ілюстративне

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п.п. 1 частини 2 ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. 

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного соціального внеску зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені у порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону № 2464. 

Частиною 13 ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що суми помилково сплаченого єдиного соціального внеску зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам у порядку і строки, визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом України та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Головне управління ДПС у Рівненській області

Читати також