Рівняни допомогли врятувати від пожежі Надію Косміаді та картини відомого художника

фото - Фейсбук

Остання велика рівненська пожежа, яку дуже добре пам'ятає Надія Георгіївна Косміаді, відбулася у кінці 20-х років, тоді горів палац Любомирських, пише Віктор Булига. Чоловік повідомляє:

"У ніч з 23 на 24 серпня 2018 року вогонь потурбував вже безпосередньо будинок у якому мешкає сьогодні сама пані Надія. Він розташовується не так далеко від того місця де колись стояв палац. Окрім того, як і в 20-х вогонь "почав свою справу" з даху будинку. Надію Георгіївну працівники музею відразу прихистили у себе, а після того як було прийнято рішення виносити картини та речі й інші експонати з галереї Косміаді, взялися за це в першу чергу молоді люди років 20-25-ти, які робили це дружно під керівництвом Наталії Ростиславівни Тарасевич і тарас максименко. Пожежники приборкували вогонь зверху, а рівняни, незважаючи ні на що, потихеньку все переносили з першого поверху до музею. Коли ми з Stefanом пробігали біля пам'ятного знаку Георгію Петровичу, я встиг кринути: "Пане Георгій, не хвилюйтеся, картини врятуємо... Надію Георгіївну також!" Коли ми прибули на місце там також був і Ярослав Ковальчук, пізніше підійшов і Станіслав Кремньов, які теж дізнавшись про біду відразу прибули на допомогу. Усі небайдужі носили картини та речі повз лавочку на подвір'ї музею, на якій сиділа Надія Георгіївна. Їй було найважче за цим всім споглядати. Ми старались наскільки могли, проходячи повз неї хоча б словом чи поглядом підтримувати її, адже розуміли, що твориться зараз у неї в душі... 

Я постійно інформував телефоном про ситуацію Олександр Булига, який перебував у Волинській області. Слава Богу усі речі з галереї вдалося винести! Дуже злагоджено працювали й усі працівники МНС, вони справно робили свою справу, люди, незважаючи на ризик, свою. Присутні поліцейські разом із забезпеченням порядку також допомагали евакуйовувати усі речі. Працівники охорони музею теж були на висоті і зробили все щоб майно було врятовано, а речі знайшли новий тимчасовий притулок. Ночувати Надію Георгіївну забрала до себе пані Наталія. Всі хто допомагав так само тихенько як і працювали, так і розішлися, не знаю їх прізвищ, окрім тих кого згадав вище, але Рівне повинно гордитися такою молоддю, яка підростає. Мабуть більшість з них вперше була у галереї Косміаді і можливо хтось навіть і не знав, що така існує, а може й не чули про такого художника, який колись мешкав у Рівному. Хлопці!!! Усі, хто допомагав, а також працівники МНС та Поліції якщо хтось з вас прочитає це пост, то хочу Вам подякувати і попросити слідкувати за моєю сторінкою, адже коли галерея відновить свою роботу, я повідомлю про дату у яку ми вас запросимо знову в це ж місце для зустрічі з художником Георгієм Косміаді, його картинами та донькою, яка зберегла спадщину батька! Ви все зможете роздивитися у спокійній обстановці, при світлі та дізнатися багато цікавих речей. Ми навіть там переглянемо з Вами фільм "Грецький горішок", на долю якого разом з його родиною випало багато випробувань, які за розчерком долі супроводжують їх протягом усього життя... 

Коли ми з Стефаном верталися додому, знову проходячи повз пам'ятник, "повідомили" Георгію Петровичу, що все врятовано і жодна картина не постраждала, а Надія Георгіївна у безпеці... Нічне місто жило своїм життям..., особливо Блюз&Джаз, відвідувачі якого мабуть і не підозрювали ні про яку пожежу. Серед них не було наших хлопців, вони розійшлися по своїх невідомих нам "адресах"... Ось така була ніч у Рівному напередодні Дня Незалежності України.

На фото маленька Надя Косміаді біля Замку Любомирських та разом зі Стасом Кремньовим у ніч з 23 на 24 серпня 2018 року на подвір'ї Рівненського обласного краєзнавчого музею після того як всі речі винесені з галереї, а також світлина з місця пожежі від https://www.rivnepost.rv.ua.

... P.S. Пожежу на 4 ранку вдалося локалізувати"