Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Рівняни відвідали аграрний семінар у Білорусі

http://nuwm.edu.ua

19-20 липня у місті Пінськ, Білорусь, відбувся другий семінар у рамках грантового проекту «Формування підприємницького середовища для виробництва органічних ягід в трансграничних районах України і Білорусі».

Донор цієї програми Європейський Союз через програму Eastern Partnership Territorial Cooperation (EaPTC), а контролюючий орган: Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Виконавці: Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне, Україна) та Поліський державний університет (м. Пінськ, Республіка Білорусь).

Нещодавно українська делегація в складі представників Національного університету водного господарства, а також фермерів Рівненської області побувала в Поліському державному університеті.

19 липня проведено навчання населення і бізнесу з питань стандартизації і сертифікації для органічного виробництва; розширення існуючого виробництва органічних добрив (в т. ч. сертифікація); сприяння для ОТГ у розробці бізнес- планів і проектів з органічного й традиційного ягідництва,  рекультивації земель, організації екологічного бізнесу тощо. Від української сторони виступив професор Скрипчук П.М. з темою доповіді «Як використовувати міжнародні та національні стандарти?». Партнер із Білорусі Сидорчук С.І. представив практичні рекомендації щодо оформлення документації до і під час ведення органічного виробництва. Також виступили фахівці карантинної служби, лабораторії інтродукції ягідних рослин Центрального ботанічного саду Національної академії наук Білорусі (Павловський М.Б.), а також фермери-практики із органічного рослинництва.

Досить цікавими виявились практичні заняття на виноградних плантаціях (єдиних в Білорусі) щодо вирощування 40 сортів винограду, а також  дегустація ранніх сортів.  Неперевершені враження отримали учасники семінару повного виробничого циклу на фермерському господарстві «Синяя птица», де на площі більше 200 га вирощується лохина вже понад 20 років.

Керівник господарства Рубан М.М. провів екскурсію на плантаціях, сортувально-охолоджувальному комплексі, теплицях тощо. Дегустація ягід була жвавою, адже відрізнити сорт фактично було не можливо: одна ягода – краща і смачніша від іншої!

На третьому практичному занятті учасники відвідали польові ділянки  лабораторії інтродукції ягідних рослин Центрального ботанічного саду Національної академії наук Білорусі, де дізналися про особливості розмноження, вирощування, догляду, збору більше 30 видів сортів рослин, наприклад, рожевої лохини, журавлини, брусниці (фото) тощо.

Загальному успіху семінару спряла ділова атмосфера, організація семінару та чисельність учасників проекту із Київської, Волинської та Рівненської областей. Що ж на нових семінарах буде ще цікавіше!

Запрошуємо до участі, безкоштовного навчання та практичних занять в Україні та Білорусі!

Фото за посиланням.

Повідомляє Петро Скрипчук,
кафедра менеджменту НУВГП

Читати також