Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівнянин пропонує встановити правила вигулу собак у місті

Фото - ілюстративне / відкриті джерела

Рівнянин Олег Кучер зареєстрував електронну петицію на сайті міської ради з проханням врегулювати правила вигулу собак у місті та встановити обов’язкові умови перебування на вулиці з домашніми тваринами.

Автор звернення написав 10 пунктів, якими, на його думку, мають керуватися усі власники чотирилапих.

  1.  Виводити собак за межі квартири чи території її проживання можна лише на повідку та наморднику (з ошийником, що містить особистий номер), а небезпечних собак – лише на короткому повідку (не довше 1,2 м). Це правило поширюється на всіх собак, чия вага перевищує 5 кг.
  2.  Вигулювати собаку без повідка та намордника дозволяється лише в спеціальних місцях вигулу тварин. При цьому небезпечних собак не можна тримати без повідка та намордника навіть у зонах вигулу.
  3. Господар повинен забезпечити безпеку своєї тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди, дорожнього руху при проходженні з твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом. Тварину, можна супроводжувати з 16 років. Небезпечних собак дозволити супроводжувати особами від 18 років (окрім психічно хворих та фізично неспроможних контролювати тварину). Тобто діти вигулювати тварин не можуть.
  4. Господар (або особа, що вигулює тварину) повинен прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах, на тротуарах та інших місцях загального користування; виключення – власники собак-поводирів.
  5. Забороняється заходити з тваринами до громадських місць (місця хачування, магазини, кінотеатри тощо). Виключення – відвідування спеціалізованих магазинів та закладів для тварин та супровод собаками-поводирями.
  6.  Забороняється заходити з тваринами на дитячі чи спортивні майданчики, території лікарень, шкіл, інших навчальних закладів. І ближче ніж 25 метрів від житлового будинку і 40 метрів від лікарень, дитячих садків, шкіл, дитячих майданчиків.
  7. Забороняється купати тварин на території міських пляжів, у фонтанах.
  8. Забороняється порушувати громадський порядок, в тому числі, потрібно слідкувати за збереженням режиму тиші (з 22.00 до 08.00).
  9. Забороняється вигулювати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.
  10. Забороняється залишати тварин бездоглядними.

Збір підписів за відповідну петицію триватиме до 6 вересня. Для того, аби міський голова розглянув звернення, воно має набрати 300 голосів підтримки рівнян. Віддати свій голос за пропозицію можна за посиланням.

Читати також