Родичі загиблого електрослюсара вимагали в "Рівнеобленерго" 1,2 млн грн компенсації

На Рівненщині родичі загиблого електрослюсара намагалися відсудити в обленерго відшкодування моральної шкоди. 

Як зазначається у рішенні Рівненського апеляційного суду, інцидент стався близько 16.40 на території підстанції "Радивилів". 28-річного чоловіка уразило струмом, від чого він помер. 

За словами позивачів, смерть чоловіка завдала їм невимовного болю та тривалих моральних страждань. Зокрема мати загиблого втратила будь-який зміст та сенс життя від того, що ніколи більш не побачить сина. Батько відчував сильний біль втрати, постійну тугу за померлим сином. Він досі не може прийняти втрату сина.

Зазначається, що чоловік має хворе серце i звістка про смерть сина зумовила погіршення стану його здоров`я. В день смерті сина він був госпіталізований до реанімації Радивилівської районної лікарні. В подальшому, неодноразово перебував на лікуванні у медичних закладах.

Дружині, звістка про смерть чоловіка стала найгіршою новиною в житі. Крім того їй було важко справитися з таким горем, адже вона перебувала на останніх місяцях вагітності. 

Відтак, позивачі просили суд стягнути з "Рівнеобленерго" на їхню користь 1 200 000 грн. по 400 000 грн. кожному на відшкодування моральної шкоди.

Проте Рівненський міський суд задовольнив їхній позов частково та стягнув на користь позивачів по 80 тис грн на кожного. 

Однак, родичі померлого не погодились з таким рішенням та звернулись до Рівненського апеляційного суду. 

Крім того зі своєю скаргою звернулось й "Рівнеобленерго", яке просило відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Проте Рвненський апеляційний суд відхилив всі чотири скарги та залишив рішення суду першої інстанції без змін. 

- Місцевий суд у своєму рішенні правильно виснував про встановлення факту порушення прав позивачів та факту завдання моральної шкоди, яку вони зазнали, а відповідальним за завдання такої шкоди є відповідач, який у своїй апеляційній скарзі не навів жодного аргументу у заперечення такого висновку суду.

Визначаючи розмір грошового відшкодування моральної шкоди, суд першої інстанції навів відповідні аргументи, правильно врахував характер правопорушення, глибину фізичних і душевних страждань потерпілих, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, а також обґрунтовано виходив із засад розумності, виваженості та справедливості. При цьому місцевий суд навів відповідні мотиви в оскаржуваному рішенні, врахував всі обставини справи, визначаючи розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди, - йдеться у рішенні суду. 

Читайте також