Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

СБУ передала Рівненському обласному краєзнавчому музею понад 1000 предметів старовини, вилучених у контрабандистів

Служба безпеки України передала Рівненському обласному краєзнавчому музею понад 1000 предметів старовини, серед яких особливу культурну цінність мають меч XІV-XV ст., колекція стародавніх монет різних номіналів та періодів чеканки. Загалом передані музею раритети датуються VІI ст. до нашої ери – ХХ ст. нашої ери, серед них також є багато зброї та побутових речей різних епох.

Відвідувачі музею отримали можливість побачити старожитності завдяки роботі співробітників СБУ, які попередили контрабандне вивезення за межі України цих культурних цінностей.


Експертам практично неможливо оцінити загальну вартість повернутих історичних раритетів. Адже деякі з них є справді безцінними для української історії. Вкрай важливо, що стародавності, які мали опинитися за кордоном у приватних колекціях, залишаються на нашій землі.

Довідка:
Усі старожитності були конфісковані у дохід держави за матеріалами кримінальних проваджень, які розслідували слідчі обласного управління СБУ. Осіб, які переправляли цінності з приховуванням від митного контролю, було визнано винними за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 (замах на контрабанду) Кримінального кодексу України.

Прес-офіцер Управління СБ України в Рівненській області

 

Читати також