Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Ще троє мешканців Рівненщини постраждали від торгівлі людьми (ФОТО)

http://www.rv.gov.ua

На Рівненщині зросла кількість постраждалих від торгівлі людьми

Лише цього року троє жителів області потрапили у сучасне рабство. А загалом на Рівненщині 11 осіб мають статус постраждалих від торгівлі людьми.

Як розповіла керівник центру підтримки громадських ініціатив «Чайка» Лариса Гунько (на фото) під час обласної координаційної ради з питань запобігання насильству сім’ї та протидії торгівлі, у 2018 році двоє чоловіків з Рівненщини зазнали трудової експлуатації в Одеській області та були визволені правоохоронцями разом ще з 90 людьми. Ще одна жінка потрапила у сексуальне рабство.

Як відзначають фахівці, найчастіше жертвами торговців живим товаром стають люди у складному стані. Вербувальники розповідають про високі зарплати і людина вірить у те, що за кілька місяців роботи вона зможе вирішити свої матеріальні проблеми. Тим часом, торгівля людьми за прибутковістю посідає третє місце у світі після торгівлі наркотиками і зброєю.

Як розповів директор департаменту соціального захисту настелення Рівненської ОДА Олексій Шамак, в області продовжують проводити заходи з метою протидії поширення торгівлі людьми. Спільно з ЦПГІ «Чайка» задля інформування громадян про сучасне рабство, проведено дві широкомасштабні інформаційні акції.

Так до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми 30 липня у Рівному буде створений «Лабіринт можливостей». Це своєрідний сучасний квест, під час яких вони дізнаватимуться про те, як не втрапити у пастку і правила безпечних подорожей.

18 жовтня в обласному центрі відбулась «Хода за свободу» в рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Учасники ходи у Рівному колоною вирушили з майдану Незалежності та пройшли центром міста. Під час акції роздавали інформаційні матеріали про боротьбу з торгівлею людей. У руках люди тримали таблички та парасолі з написом «Walk for freedom».

Суттєву освітню роботу проводить центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», який організовує тренінги, семінари, групові заняття для дорослих і молоді.

Нагадуємо, якщо ви самі потрапили у ситуацію, пов’язану із торгівлею людини, чи знаєте про можливі протиправні дії щодо іншої особи, телефонуйте на національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505- 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 527 (безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Лайф).

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читати також