День святого Миколая очікують не лише діти, а й дорослі. Це свято навіює теплі спогади з дитинства та спонукає робити добрі справи.
Як варто провести цей день - читайте далі.
Що потрібно робити у цей день?
Віряни намагаються відвідати, зазвичай разом з дітьми, святкове богослужіння на честь цього великого святого, щоб прочитати подячні молитви або звернутися до нього по допомогу та захист.
Молитва святому Миколаю для захисту
«О всеблагий отче наш Миколаю, пастирю й учителю всіх, хто з вірою звертається під захист твій і щирою молитвою благає тебе: поспіши й захисти отару Христову від вовків, що гублять її. Україну нашу і всяку країну християнську, і весь світ захисти і збережи святими твоїми молитвами від землетрусу, наступу чужинців і народних заколотів, міжусобиці; від голоду, пошесті, потопу, вогню, меча і наглої смерті всяку людину захисти. І як помилував ти трьох мужів, що у в’язниці сиділи, та спас їх від гніву царського й кари смертної, так помилуй і нас, що розумом, словом і ділом у темряві гріхів перебуваємо. Спаси нас від гніву Божого й вічної кари: щоб твоїм заступництвом і поміччю та Своєю благодаттю й милосердям подав нам Христос Бог тихо і без гріха прожити на цім світі, і не засудив нас стояти ліворуч, а сподобив стати праворуч з усіма святими. Амінь.»
У це свято заведено допомагати нужденним, як це робив святий Миколай.
На Миколу треба забути свої образи та обов'язково помиритися з тими, з ким ви у сварці.
Погодні прикмети
Спостерігаючи за погодою цього дня, люди дізнавалися, якими будуть зима, літо та врожай наступного року.
- Якщо на святого Миколая мороз, зима буде холодною, якщо відлига — теплою.
- Який день на Миколу Зимового, таким він буде й на Миколу Літнього — 22 травня.
- Іній на Миколу — восени можна сподіватися на багатий врожай.
- Мороз і сонце цього дня — до неврожаю.
- Скільки снігу на Миколу, стільки весною буде трави.