Здавалося б, надворі зима й чи варто думати про якісь міфічні літні врожаї? Проте настав час задуматися про літній урожай і потрібно знати, яку розсаду саджають у січні, лютому і які культури вимагають особливої уваги в цю пору року.
Розсада овочевих культур
- Білокачанна і кольорова капуста. Природно, що мова йде про їх пізніх сортах капусти. Ранні можна буде посіяти трохи пізніше.
- Лук порей і чорнушка. Про цю культуру доведеться згадати, якщо є бажання отримати урожай ріпчастої за один рік.
- Селера. Його період вегетації досягає 160 днів. Виростити його без розсади в умовах нашого клімату не вдасться. Вихід: посіяти в січні. Для цієї культури потрібно приготувати суміш з універсального грунту і піску, причому взяти їх покладається в рівних кількостях.
- Баклажани. Цей корисний і смачний овоч, який потрібно обов’язково внести в список того, яку розсаду садити в січні. Адже розсада баклажан також, як перці з помідорами повинні бути добре розвиненими вже до травня.
- Томати. Помідори теплолюбні рослини і мають довгий період вегетації. З метою отримання раннього врожаю їх можна садити в січні на розсаду. Тоді до моменту пересадки їх в дачну теплицю на сильній розсаді вже будуть бутони і квітки.
- Болгарський перець. Точніше його середньостиглі та пізні сорти. Їх потрібно було спочатку протравити, а потім проростити або хоча б замочити. Загальні ємності для розсади не повинні бути вище 5 см. А після появи двох справжніх листків пікірувати перці в уже більш глибокі горщики.
З ягідних культур у січні можна посадити ремонтантні сорти суниці. Звичайно, їх слід посадити в закритий ґрунт – теплицю або парник. У середині або кінці травня буде потрібно пересадження у відкритий ґрунт і тоді вас буде чекати багатий урожай через два-три місяці.
Раніше ми писали: Як посіяти полуницю у січні: цікаві поради