Швейцарія допоможе покращити рівень психосоціальної підтримки на Рівненщині

У Рівненській області реалізовують україно-швейцарський проєкт, покликаний покращити доступність і рівень психосоціальної підтримки населення.

Інформують у Рівненській ОДА.

На Рівненщині триває співпраця у межах україно-швейцарського проєкту «Психічне здоров‘я для України» (МН4U). Днями відбулося підписання меморандуму про співпрацю на 4 роки із керівником проєкту Гайко Кьонігштайн. Зокрема, йдеться про підтримку та промоцію послуги підтриманого проживання у громадах.

«Війна оголила ситуацію з ментальним здоров'ям у нашій державі. Саме тому такі проєкти, як «Психічне здоров'я для України» дуже потрібні. Щодо їх важливості є розуміння на найвищому рівні держави, зокрема з боку Першої леді Олени Зеленської. У межах даного проєкту вже чимало зроблено: готовий до відкриття центр психічного здоров'я у Вараші, на стадії створення такий центр у Гощі. У планах зробити ще більше», - зауважив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль.

Завдяки команді MH4U у Рівненській області вже реалізовано чимало заходів. Зокрема, понад 300 медичних працівників пройшли навчання та застосовують нові знання на практиці. Також 297 учасників, які пройшли універсальний тренінг психічного здоров’я. Також у громадах області створено вже 10 центрів дружніх до дитини, в яких юні відвідувачі можуть безкоштовно займатися, відпочивати, розвиватися.

Загалом в Україні проєкт стартував у 2019 році. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Mental Health for Ukraine (MH4U) розширив свою географію. Зокрема, й на Рівненську область. Перша фаза провадження проєкту вже закінчилася, нині розпочинається друга.

Нагадаємо, проєкт впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) на підтримку реформи системи охорони психічного здоров'я в Україні.