Сім`я з Рівненщини відсудила у обленерго майже 2 млн грн за згорілий будинок

Сім'я Анатолія та Катерини Коломисів відсудила у ПАТ "Рівнеобленерго" майже 2 млн грн. 

Про це йдеться у рішенні Рівненського міського суду. 

Нагадаємо, пожежа сталась у липні 2022 року селі Зоря. Посеред ночі у будинку загорілась проводка. Через це згорів дах будинку, меблі та вся апаратура. 

За висновком ДСНС, пожежа сталась через коротке замикання лічильника. Відтак, Катерина Коломис подала відповідний позов про відшкодування завдавної шкоди. 

Натомість енергетики не визнавали позов. Вони стверджували, що пожежа сталась через несправність внутрішньої проводки, а це вже, мовляв, - не їхня зона відповідальності. 

Проте суд все ж таки став на сторону позивачів та вирішив стягнути з ПАТ "Рівнеобленерго" майже 1 млн 935 тис грн. 

У той же час, як заявив начальника департаменту технічного аудиту ПрАТ "Рівнеобленерго" Олександр Король, вони не погоджуються з рішенням суду. 

- Наші аргументи залишаються незмінними – їх ми надавали на розгляд суду.

Зокрема, інспектором ДСНС, і він це визнав під час засідань, не було проведено обстеження інших місць, де могло статися займання. Було оглянуто лише місце, де знаходився лічильник, залишки якого не були відправлені на експертизу. Тому Рівнеобленерго ініціюватиме визнання акту про причини пожежі недійсним.

Також у суді нами було представлено документацію від виробника приладів обліку останнього покоління, який був встановлений у будинку, про те, що його горіння виключене. Так, зовнішні елементи можуть деформуватися внаслідок горіння ззовні, але займання зсередини виключене через відповідні технічні характеристики приладу, - каже Олександр Король. 

Щодо причин займання, то серед найочевидніших енергетики вбачають невідповідність січення внутрішньої проводки кількості струмоприймачів в оселі.

- Грубо кажучи, перевищення дозволеної потужності фіксувалося вже при одночасній роботі пральної машини і електрочайника. Пожежі могли б запобігти автоматичні вимикачі, що також мали відповідати дозволеній потужності і встановлюються споживачем. Втім з якоїсь причини вони не спрацювали, що свідчить або про їх відсутність або невідповідність.

Крім того, кріплення внутрішньої проводки не відповідало вимогам ДБН – проводка була прибита цвяхами до стіни. Все перелічене, на нашу думку,  вказує на те, що причиною пожежі стало коротке замикання внутрішньої проводки у коридорі, на незначній відстані від лічильника. Маємо відповідні фото докази. Тому після отримання офіційного рішення суду оскаржуватимемо його, - додав Олександр Король. 

 

Читайте також