Скільки безробітних залучать до оплачуваних суспільно-корисних робіт на Рівненщині

Фото: Суспільне

На Рівненщині почали залучати безробітних до оплачуваних суспільно-корисних робіт. 

Про організацію та кількість залучених працівників розповідають у матеріалі Суспільного

Наразі до суспільно-корисних робіт насамперед скеровують безробітних, які перебувають на обліку у Центрі зайнятості. Долучитись можуть також переселенці, безхатьки та інші працездатні люди, але за однієї умови.

"Якщо внутрішньо переміщені особи зареєстровані в Центрі зайнятості будь-якої іншої області, у тому числі Донецької чи Луганської, мають статус безробітного, але перебувають сьогодні на території нашої області, то вони будуть отримувати мінімальну заробітну плату з фонду загальнообов'язкового державного соцстрахування", — пояснює заступниця директора обласного центру зайнятості Тетяна Новорок. 

Оплата праці для людей, які не мають статусу безробітного, не може здійснюватись за кошти регіональної філії Центру зайнятості. Таким чином, кожна громада окремо вирішує, яким коштом буде фінансуватись робота працездатного населення або безхатьків. 

Станом на зараз на суспільно-корисні роботи в області скерували 19 людей. У планах залучити понад 350 безробітних.

"За попередніми погодженнями з керівниками громад, ця кількість людей місяць працюватиме на суспільно-корисних роботах. Це будуть некваліфіковані роботи, тож особливого підбору людей не буде. У державному центрі ми вже замовили кошти — це близько трьох мільйонів гривень", — каже Тетяна Новорок.

Ці кошти спрямують на місячну виплату заробітної плати, відшкодування єдиного внеску, відшкодування роботодавцю за лікарняний, якщо безробітний захворіє, та на можливий проїзд.

У Центрі зайнятості планують, що суспільно-корисні роботи розпочнуться з 15 листопада. Для того, щоб долучитись до суспільно-корисних робіт, особливих документів не потрібно.

"Для нас найголовніше — це статус безробітного. Звісно, потрібні паспортні дані й трудова книга. Роботодавець-замовник зробить там запис після укладення договору. Людина відпрацює і зрештою отримає свою заробітну плату", — пояснює Тетяна Новорок.

На період участі у суспільно-корисних роботах виплата допомоги по безробіттю припиняється. Людина зможе пізніше доотримати свою грошову допомогу за ті місяці, які вона відпрацювала, додає вона.

"Якщо безробітний відмовляється від участі у суспільно-корисних роботах, це є причиною зняття людини з обліку. Тобто вона втрачає статус, виплату і на сьогодні бути нашим клієнтом не може. Якщо ж є поважна причина, то ми все узгоджуємо в індивідуальному порядку", — зауважує заступниця директора обласного центру зайнятості.

Читайте також