В умовах, максимально наближених до реальних дорожньо-транспортних пригод, відпрацьовували свої дії слідчі, інспектори-криміналісти територіальних підрозділів ГУНП області за участі експертів сектору автотехнічних досліджень НДЕКЦ.
Практичний семінар-тренінг «Особливості проведення оглядів місць дорожньо-транспортних пригод, фіксації слідової інформації на місці ДТП та особливості проведення слідчого експерименту» відбувся сьогодні, 20 травня, на території сервісного центру МВС.
Слідчі, інспектори-криміналісти поліції області під чітким керівництвом експертів працювали у трьох групах. Дві з них відтворювали всі першопочаткові та необхідні слідчі дії на змодельованих місцях ДТП: під час зіткнення транспортних засобів і наїзді транспортного засобу на велосипедиста, а третя — проводила слідчий експеримент з визначення темпу руху пішохода.
Учасники семінару узагальнили та обговорили всі аспекти під час проведення огляду на місцях умовних дорожньо-транспортних пригод, виявленні і розмежуванні слідової інформації, яка необхідна для отримання беззаперечного висновку експертизи, а відтак доведення вини і притягнення порушника до кримінальної відповідальності.
Як зазначив за підсумками навчань заступник начальника ГУНП в Рівненській області – начальник слідчого управління Олександр Панасюк, досвід здобувається із практичними навичками, тому проведення подібних тренінгів — це і підвищення фахового рівня, і обмін досвідом, і як результат: забезпечення всебічного, повного та неупередженого проведення досудового розслідування.
Начальник відділу криміналістичного забезпечення Сніжана Гамера та керівник відділу розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУНП Олег Лосінець зауважили учасникам тренінгу на незначних недоліках, які вони допустили під час навчань, зокрема на необхідності проведення якісної фотофіксації, однак у цілому практичні заняття відбулися на належному рівні.
Натомість заступник начальника НДЕКЦ МВС в Рівненській області Валерій Дрик відмітив активну участь і належний рівень підготовки слідчих і криміналістів, а також бажання молодих фахівців вдосконалюватися.
За результатами проведеного семінар-тренінгу слідчі та інспектори-криміналісти отримали відповідні сертифікати.
Відділ комунікації поліції Рівненської області