Нині складно уявити наше життя без холодильника, посудомийної машини чи мікрохвильової печі. Та от різкі перепади напруги в помешканні можуть вивести з ладу техніку, яку ми використовуємо для повсякденного користування. Не всі знають, що для ефективної роботи всіх електроприладів потрібна якісна напруга. Якщо у вас у будинку чи квартирі бувають перепади чи часто зникає електрика – варто задуматись про стабілізатор напруги.
У чому користь стабілізатора?
Прилад вирівнює вхідну електроенергію до стабільних 220V, після цього до підключених приладів йде вже якісна напруга. Після використання цього приладу ви помітите, що домашня техніка працює якісніше і на повну потужність. До прикладу, при низькій напрузі посудомийна машина не може працювати на максимальних програмах. У свою чергу це створює дискомфорт, адже посуд не вимиється повністю. Найбільш уразливі до перепадів: комп’ютери та інша оргтехніка, газовий котел, холодильник, морозилка, пральна машинка, мікрохвильовка та електрочайник, кондиціонери, обігрівачі, телевізори.
Не варто забувати і про відключення світла через обстріли українських ТЕЦ і електростанцій. Часте вимикання і вмикання приладів теж шкодить їх роботі. Вирівнювачі напруги в режимі реального часу коригуватимуть вхідну електроенергію, а до приладів подаватимуть потрібні 220V.
Які бувають стабілізатори?
В Україні наразі виготовляють стабілізатори трьох типів:
- Симісторні. Вони найбільш «ходові», тихо працюють, відносно недорогі та мають швидку реакцію на перепади (20мс);
- Інверторні. Цей тип вирівнювачів напруги має найшвидшу реакцію на перепад (1мс), надійну комплектацію, але значно дорожчий.
- Релейні. Доволі демократичний варіант, але у порівнянні із попередніми – значно повільніше реагує на перепад за рахунок механічного «начиння», але найдешевший.
Також стабілізатори бувають на одну та на декілька фаз. Спеціалісти рекомендують на однофазну систему обрати однофазний стабілізатор, а для кількох фаз – один сильніший або окремий на кожну фазу.
Наразі на українському ринку представлені стабілізатори напруги різної цінової політики, «начиння» та інтенсивність роботи. При виборі стабілізатора потрібно точно знати, які прилади ви до нього підключите, адже потрібно обрахувати сумарну потужність, яку він повинен одночасно перетворювати. Потужність приладу можна побачити в його інструкції.