![](https://rivne.media/media/img/650/2024/04/2024041016388383.png)
Голова Рівненської облради Андрій Карауш у своєму телеграм-каналі повідомив, хто став лавреатом обласної премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини.
Як зазначається, кандидат був один – начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури й туризму Рівненської ОДА Юрій Калітинський. Його на цю премію висунув колектив Державного історико-культурного заповідника м. Острог. Також клопотали про цю кандидатуру кілька спеціалістів галузі.
У галузі культури Юрій Калітинський працює понад 36 років. У характеристиці вказано, що, серед іншого, він:
"...брав активну участь у створенні Літературного музею Уласа Самчука, "Музею Бурштину" як структурних підрозділів Рівненського обласного краєзнавчого музею, меморіального комплексу "Героям Гурбинської битви". Займався підготовкою документів щодо надання статусу "Національний" заповіднику "Поле Берестецької битви". В 2011 році брав участь у створенні комунального закладу "Культурно-археологічний центр "Пересопниця" Рівненської облради…".
Також у характеристиці йдеться про його постійну участь у судах:
"...за його участю були виграні судові справи щодо повернення в державну власність частини пам'ятки археології національного значення "Городище і селище літописного м. Дорогобуж", пам'ятки археології місцевого значення "Городище Х-ХІІІ ст.", що знаходиться в с. Кунин, урочище "Замок"; щодо підтвердження статусу пам'ятки культурної спадщини "Житловий будинок кін. XVIII - поч. ХХ ст." м. Рівне вул. 16 Липня; призупинення земельно-будівельних робіт в охоронній зоні пам'ятки національного значення "Успенська церква та дзвіниця" м. Рівне, вул. Шевченка, 115".
Премія присуджується за 2023 рік і становить 25 тисяч гривень. Кандидатуру Юрія Калітинського комітет затвердив одноголосно.
![](/media/img/650/2024/04/202404106489.png)