Стало відомо, скільки на Рівненщині зареєстровано волонтерів

На Рівненщині офіційно зареєструвались 124 волонтери. 

Про це повідомила директорка Департаменту соцполітики Роза Слободенюк під час брифінгу в Рівненській ОДА.

Як зазначається, від початку року реєстр волонтерів Державної податкової служби продовжує стрімко зростати. Лише за перше півріччя 2023 року до бази було додано майже 2,3 тисячі осіб – майже стільки, як за весь попередній рік. На сьогодні у базі перебуває майже 5 тисяч осіб, 124 – з Рівненщини.

«Реєстр волонтерів був створений ще у 2014 році, проте до повномасштабного вторгнення у ньому було лише декілька десятків осіб. Якщо людина планує здійснювати дії щодо збору коштів на допомогу у своїй діяльності, то реєстрація обов’язкова. Потрібно звернутися до органів податкової служби за місцем реєстрації із відповідною заявою», - розповіла Роза Слободенюк.

Вона наголосила, що волонтерська діяльність охоплює практично всі сфери життя людини – від надання допомоги безпритульним до сприяння органам влади у їх діяльності.

«Разом з тим, в Україні та зокрема на Рівненщині є значно більше волонтерів, багато з яких офіційно не зареєстровані», - зазначила спікерка.

Тим часом, за словами завідувача сектору здійснення державного контролю у сфері захисту прав дітей ГУ Нацсоцслужби у Рівненській області Сергія Панасюка, залучати волонтерів до своєї діяльності можуть організації та установи, які є неприбутковими та внесені до Реєстру неприбуткових установ.

Наразі на сайті Національної соціальної сервісної служби України оприлюднено інформацію про 1,7 тисяч таких організацій та установ, 11 з них зареєстровані на Рівненщині.

Нагадаємо, реєстр волонтерів - це база даних осіб, які допомагають захисникам та жителям країни, що постраждали від війни з 2014 року. Він необхідний для тих осіб, які збирають кошти на благодійність на свої особисті картки. Згідно з Податковим кодексом, суми коштів, які збирає волонтер, не будуть включатися до його щорічного оподатковуваного доходу.