Стало відомо, скільки за час війни Рівненщина прийняла переселенців

З часу російського вторгнення Рівненщина прийняла понад 77 тисяч вимушених переселенців. 

На сьогоні в області залишилось близько 50 тисяч переселенців. Про це повідомляє Рівненська ОВА. 

«В загальному, у нас 77 тисяч осіб прибуло в область і зареєструвалось. Хтось на день, хтось на три, п’ять днів, і їхали далі. Ті, хто залишились тут, проживають та отримують допомогу, це 49 120 осіб. Це ті, що живуть тут офіційно. Зазвичай, люди зупинялися у місцях компактного проживання», - розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Він додав, що сьогодні в області максимально намагаються інтегрувати переселенців у соціум – щоб вони йшли на роботу, діти – до школи та садочку. Зокрема, до школи піде понад 2500 дітей ВПО. Тому задача – щоб за найкоротший термін перестали розрізняти, звідки людина – з Луганщини, Херсонщини, Харківщини.

Вони всі – українці. Ми маємо зробити так, щоб вони комфортно відчували себе у соціумі, додав Віталій Коваль.

«Є складнощі, але вони вирішуються. І люди різні бувають. Це зріз суспільства. А от напруги і конфронтації між місцевими та не місцевими точно немає. Заклики місцевих до швидшого працевлаштування – це є. Для економіки це непроста ситуація, адже якщо суто утримувати 50 тисяч людей, харчувати їх та забезпечувати усім, то це велике навантаження на бюджети», - додав Віталій Коваль. 

Читайте також