Рівне Медіа

"Стоматолога" у парку Шевченка у Рівному не переноситимуть?

Від ідеї розпиляти та перенести монумент "Богатиря-змієборця", якого рівняни звикли називати «стоматологом», можуть відмовитися. Про це повідомив сам ініціатор – начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко, пише Суспільне.

Місяць тому він озвучив плани перенести пам’ятник на декілька метрів та зібрати на новому п’єдесталі через те, що, мовляв, скульптура може розсипатися від реставраційних робіт під землею, які тут розпочалися. Але виділяти 300 тисяч гривень з міського бюджету гуманітарна комісія відмовилась. Її голова Віталій Павелків розповів: питання відклали на довивчення, адже перенесення старого пам’ятника на п’ять метрів за такі гроші, на його думку, є недоречним.

Водночас безпечно перенести "Змієборця" без додаткових грошей неможливо, пояснив Тарас Максименко. За його оцінкою, пам’ятник не має художньо-естетичної цінності, зроблений нашвидкуруч та через критичний стан не простоїть довше 15-ти років. Тож зараз головне завдання будівельників – подбати про безпеку людей усередині підземель та максимально укріпити монумент.

– Ми зараз будемо збирати термінові наради і приймати рішення, що робити. Навіть до того, що не будемо його чіпати, якщо він не буде нести загрозу. І будемо обходитися підпірними стінами. Бо наша задача головна – загідроізолювати весь об’єкт культурної спадщини, якому двісті років, щоб його перш за все, вберегти, – прокоментував начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко.

Нагадаємо, проєкт "Таємничі підземелля Рівного" у парку імені Шевченка реалізується на ґрант Євросоюзу в розмірі 443-х тисяч євро, при співфінансуванні з бюджету міста, яке склало 600 тисяч гривень.

Читати також