Рівне Медіа

Студенти Рівненщини шукали інформацію про воїнів-українців Першої світової війни у Відні

https://www.oa.edu.ua

На факультеті міжнародних відносин Національного університету "Острозька академія" другий рік працює Молодіжна секція Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. За пропозицією голови Наукового товариства проф. Ірини Матяш з метою сприяння увіковічення в Італії пам’яті українців, що загинули у Першій світовій війні студенти факультету (Яна Мельник, Романа Касіянчук та Ігор Домчак) у супроводі викладача кафедри міжнародних відносин Володимира Савчука відправились до Відня з метою знайти документи, що містили б імена загиблих українців та іншу інформацію про них. Результатом роботи експедиції стало віднайдення серед архівних матеріалів Військового архіву Республіки Австрія понад семи десятків імен військових, що народжені на українських землях й загинули в Італії, та даних про них.   

Незабутньою була зустріч зі студентами Надзвичайного та Повноважного Посла України в Республіці Австрія п. Олександра Щерби, який розповів про свою дипломатичну кар’єру та особливості роботи дипломата. Ми вдячні Посольству за співпрацю та підтримку, яку ми особливо відчували від першого секретаря Посольства п. Володимира Дідуха.

Час, вільний від роботи в архіві був присвячений ознайомленню із визначними місцями Відня. В культурній програмі ? одна з найвеличніших і найошатніших будівель міста ? Собор святого Стефана (Stephansdom), який є одним із символів Австрії. Неподалік від собору ? Гофбургський Імперський палац, резиденцію Президента Австрії. В парку Зігмунда Фрейда ? Вотівкірхе, яка як і Собор святого Стефана, збудована в готичному стилі. Під час вечірньої прогулянки всіх вразила своєю красою Ратуша, адже її нічне освітлення було просто фантастичне. Звісно, не оминули увагою наші студенти й Віденську державну оперу та інші відомі пам’ятки міста, навіть спробували у відомому Cafe Sacher знаменитий віденський шоколадний торт.

Підсумовуючи, скажемо, що старанні архівні пошуки перевершили очікування. Сподіваємось, що буде знайдено й нащадків наших солдат, які зможуть відвідати місце поховання своїх предків на італійській землі, будуть присутніми при відкритті меморіальної дошки в Мілані. Таким чином, буде закладено ще одну цеглинку в розвиток українсько-італійських міжлюдських відносин.

Читати також