Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Третина Рівного не залежить від постачання газу - Коваль

 Рівне відмовилось частково від використання газу, таким чином третина міста перейшла на біомасу, яку використовують у котельнях.

Про це повідомляє очільник РОВА Віталій Коваль.

Зокрема, наразі частина котелень сьогодні працює на біомасі, які здебільшого забезпечують соціальну сферу, а надлишок йде для населення. Бюджет сьогодні економить більше 100 млн грн за рахунок таких котельнь. Це уже маленька енергетична перемога і безпека регіону. Адже якщо будуть перебої з постачанням газу, то частина міста це не відчує.

За словами очільник РОВА, кількість споживання газу станом на 2014 рік було на рівні 120 млн кубометрів.

"Станом на 2014 рік споживання газу у Рівному було на рівні 120 млн кубометрів. Це газ, що імпортувався з росії. Минулого року використали 64 млн кубометрів газу. Споживання зменшилось майже вдвічі."

Наразі керівник області наголошує на тому, що мета вийти на 50 млн кубометрів.

"Під час зустрічі та відвідування котелень ми проговорили з керівництвом «Укртепло» план - вийти на 40 млн кубів. Тобто знизити споживання газу ще на 25%. Зниження відбувається завдяки альтернативним видам палива. Це щепа та відходи при обробці деревини. А Рівненщина одна з областей, яка має найбільший запас деревини, котру можна використовувати для опалення."

Наразі розглядають варіанти переробки аграрних відходів в теплову енергію, а також, як альтернатива, використання дров та торфобрикетів.

До слова, Рівненщина наразі в лідерах  з енергоефективності. 

Читати також

08.12.2022 Матері загиблого військовослужбовця з Дубровиччини вручили нагороду

Наказом командувача Оперативного угруповування військ від 29 вересня 2022 року №188 солдат Воронко Віталій Сергійович родом з Дубровиччини був нагороджений медаллю «Каховка». На виконання розпорядження командування військової частини А1778 державна нагорода - медаль «Каховка» передається сім’ї нагороджувального - матері загиблого військовослужбовця Галушко Надії Степанівні. Висока відзнака була вручена на сесії Дубровицької міської ради.