До 1 квітня 2020 року усі медичні заклади Рівненщини запрацюють за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Кошти держава спрямує за послуги, які гарантує пацієнту безоплатно.
Нагадаємо, вже рік така модель оплат почалася з «первинки». Усі медзаклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, вже мають договори з Національною службою здоров’я. З наступного року зміни почнуться в лікарнях.
«Рівненщина - одна з лідерів із заключення договорів з сімейними лікарями. 86% жителів області підписали угоди. Це один з кращих показників в Україні. Тому на сьогодні важливим є питання готовності до реформи спеціалізованого рівня медицини», - зазначила директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця під час зустрічі із головою ОДА Віталієм Ковалем.
Очільник Рівненщини розповів, що в області вже завершують автономізацію, тобто перехід від функціонування у вигляді бюджетних установ до функціонування в формі некомерційних комунальних підприємств, отже, отримують можливість укладати договори з НСЗУ. На сьогодні цей показник на рівні 94%.
Разом з тим, під час сьогоднішнього селектору із головами ОДА Прем‘єр-міністр України Олексій Гончарук наголосив, що усі медзаклади оцінюватимуть за 3-ма критеріями – станом автономізації, комп’ютеризації та підключення до електронної системи охорони здоров’я.
Нагадаємо, що в державній політиці щодо охорони здоров’я у 2020 році визначено 5 пріоритетних напрямків. Це медична допомога при пологах, новонародженим у неонатальному періоді, при інфаркті міокарда, гострому мозковому інсульті і рання діагностика найбільш поширених онкологічних захворювань. Надання медичних послуг за цими напрямками оплачуватиметься за підвищеним тарифом для тих закладів охорони здоров’я, які відповідатимуть вимогам.
Пресслужба Рівненської ОДА