В Мінрегіоні затвердили перший пул проектів будівництва амбулаторій. Всі проекти Рівненщини підтримані. Тож в області зведуть 34 сучасних нових амбулаторіїу сільській місцевості. Медзаклади будуватимуться у 2018 році за рахунок субвенції на розвиток сільської медицини.
За словами голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка, Рівненщина увійшла у число 15 регіонів, де реалізовуватиметься проект розвитку медицини у сільській місцевості:
«Це президентська ініціатива. Нею передбачено будівництво нових амбулаторій чи не в усіх районах нашої області, а в окремих – навіть кілька. Їх будуватимуть згідно нових технічних вимог з класом енергоефективності. Заклади первинки матимуть медичне обладнання, у тому числі й телемедичне. У переліку затверджених проектів амбулаторії моно-практики з 1 або 2 лікарями без житла та з житлом, а також заклади групової практики на 3-4 лікаря», - коментує голова ОДА Олексій Муляренко.
Окрім того, нині уряд працює над критеріями для закупівлі транспорту для первинки.
Загалом в області активно тривають підготовчі роботи для будівництва. На 20 амбулаторій розроблена проектно-кошторисна документація та подана на експертизу. Роботи киплять й у сільських громадах. Місцева влада працює над документацією на відведення земельних ділянок під будівництво. Також на місцях мають передбачити 20 % коштів задля співфінансування. Загалом на будівництво амбулаторій для Рівненщини передбачили державну субвенцію 232 мільйона гривень.
Нагадаємо, за ініціативи Президента України Петра Порошенка, парламентом був проголосований закон щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості. Імплементація закону 2206 полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.