Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

У Дубенському замку відкрили виставку картин священника (ФОТО)

До Великодня у Дубенському замку відкрили виставку картин військового священника Олександра Левчука.

Про це повідомляють у Дубенській РВА.

На експозиції "Новий образ України" представлено 70 художніх робіт, які написані з початку російського вторгнення в Україну, повідомляють у державному історико-культурному заповіднику.

Кожен творчий доробок супроводжується поезією.

Картини присвячені різним регіонам України та людям: на них – «українські ангели», воїни, рятувальники, добровольці, цивільні люди різних професій, які наближають нашу перемогу на полі бою і в тилу.

У музеї розмістили лише частину картин, ікон та оберегів художника-капелана.

"Творчий задум для кожної наступної роботи започатковують поетичні рядки, які народжуються ще до малювання картини. І кожну картину слід сприймати у творчому симбіозі з поезією – тільки тоді можна сповна осягнути її зміст та ідею", — каже отець Олександр.

У заповіднику розповідають, що Олександр вважає рідним містом Луцьк, народився на Волині. Священник у 2001 році у селі Великомихайлівка на Дніпропетровщині відчинив перед парафіянами двері храму Успіння Пресвятої Богородиці УПЦ КП як його настоятель.Священник викладав у місцевій школі історію, відроджував українську церкву неподалік Кременчука, підіймаючи у цих краях козацький дух. У 2014 році провадив на Донеччині службу Божу, взявши водночас під свою опіку 14 місцевих дітей. Дідусь Олександра малював картини, тато займався різьбою по дереву. Священник почав писати картини на полотнах, щоб передати свої думки та душевний стан. З початку російського вторгнення в Україну у 2014 році колекція картин значно збільшилась.

Виставка діятиме упродовж місяця.

Читати також