У Дубні створюють перший digital-мурал

За пропозицією ГО “Платформа взаємодії “Простір” Дубно, як одне із міст області, що стрімко розвивається, було залучено до проекту “Перше Digital-сузір'я муралів на карті України”, який підтримав Український культурний фонд.

Метою даного проекту, за словами ініціаторів, є сприяння поширенню сучасних цифрових технологій у сфері культури, популяризація сучасного вуличного мистецтва серед молодих художників, що в свою чергу пожвавить розвиток туризму у містах та центрах громад. Цей проект на стику високого мистецтва та урбаністики може зацікавити справжніх поціновувачів всього незвичайного. Про це повідомляє Дубенська міська рада.

Настінний малюнок при допомозі смартфону можна оживити. Окрім філософського та естетичного значення, цей мурал має ще одну особливість - він цифровий (digital/з доповненою реальністю). Це означає, що після завантаження на телефон чи планшет додатку “AR murals”, увімкнувши його, варто навести на мурал і на ньому з'явиться анімація. До речі, це є наочним прикладом того, що сучасні високі технології з'являються у нашому древньому місті. 

Теми усіх дев'яти настінних малюнків проекту передбачені головною концепцією, заснованою на темі “Миру і справедливості”, що є однією з цілей ООН. Сюжет дубенського муралу був затверджений Українським культурним фондом. За словами автора, молодого художника з Рівного Антона Косікова, це образ птаха, що символізує вільну думку та свободу вибору дій. Соловей, як символ незайманого ніким і нічим права (права на життя), твердо стоїть на невербальній, показаній візуально, опорі правосуддя, та зустрічає черговий-перший світанок, у місті з багатовіковою історією над Іквою. Опора показана масивною, аби її непорушність лишалась цілісною і недоторканою, як валун. Могутність міста окреслена схематичними мурами замку, аби лиходій не проник до солов'я, бо соловей - це як цілісний збираний символ правди та права.

На липневій сесії Дубенської міської ради місто підтвердило свою готовність на співфінансування даного проекту в сумі 50 тис. грн. Зазначені кошти спрямовуються на придбання матеріалів, послуги та створення ескізу муралу. Настінний малюнок, який рухається, з'явиться на житловому будинку на вулиці Данила Галицького, 6. 

Створення муралу викликало ряд непорозумінь, неоднозначну реакцію. Маємо немало зауважень, критичних думок людей, яким небайдуже наше місто. Однак стрімкий розвиток сучасного світу переконує, що мурал стане ще однією із родзинок міста як для дубенчан, так і для туристів та гостей.

Читайте також